Marta Wieliczko z brązem mistrzostw Polski na ergometrach!

Marta Wieliczko świetnie spisała się podczas zawodów na ergometrach wioślarskich, sięgając po brąz mistrzostw kraju Karol Piernicki
Marcie Wieliczko w weekend w Szczecinie została brązową medalistką mistrzostw kraju na ergometrze wioślarskim.

Jeszcze przed zawodami mówiła nam, że czuje się do nich dobrze przygotowana. Ostatni sprawdzian wypadł obiecująco. Znalazło to odzwierciedlenie w zawodach.

Wieliczko w kategorii seniorek zdobyła brąz z czasem 6.53,2 sek., o 0,8 sek. wyprzedzając utytułowaną Natalię Madaj. Piąta była najlepsza polska wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska, wychowanka Wisły. Zwyciężyła bezdyskusyjnie Anna Wierzbowska z AZS AWF Kraków. Wieliczko musiała uznać także wyższość warszawianki Joanny Leszczyńskiej.

Wśród mężczyzn pod koniec pierwszej dziesiątki (na dziewiątej pozycji) sklasyfikowano wychowanego w Grudziądzu (na czas studiów zawodnika AZS UMK Energii Toruń) Karola Leszczyńskiego. Czternasty z rezultatem 5.57,9 sek. był Mateusz Wilangowski, jednocześnie osiemnasty w klasyfikacji mistrzostw Europy, bo i takie zawody rozgrywano w Szczecinie.

Więcej informacji w poniedziałek w papierowym wydaniu "Nowości Grudziądz".