Olimpia wygrywa z Tychami i wraca na czwarte miejsce w I lidze

Rok Elsner (przy piłce) zdobył swojego pierwszego gola dla Olimpii
Rok Elsner (przy piłce) zdobył swojego pierwszego gola dla Olimpii Gerard Szukay
Piłkarze grudziądzkiej Olimpii wygrali drugi raz z rzędu przed własną publicznością. Tym razem okazali się lepsi od GKS Tychy, który wciąż nie może być pewny utrzymania.

Dzisiejsze spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się bardzo dobrze, bo już w 17. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Kaczmarek. Potem dwukrotnie bramce Bartosza Fabiniaka zagrozili goście, przeprowadzając akcje lewą stroną.

Dwukrotnie po dośrodkowaniach bliski szczęścia był Damian Szczęsny. Raz minimalnie minął się z piłką, za drugim razem kapitalnie interweniował bramkarz biało-zielonych.

A i sami gospodarze stworzyli kilka ciekawych akcji i dobrze czuli się w posiadaniu piłki w środkowej strefie boiska. Mimo to po godzinie gry było 1:1, a do siatki trafił Michał Stasiak.

Fenomenalna końcówka Olimpii sprawiła jednak, że to miejscowi cieszyli się z kompletu punktów. Na dziewięć minut przed końcem swoje premierowe trafienie dla grudziądzan zaliczył Rok Elsner, a w 90. minucie wynik ustalił Patryk Skórecki, dla którego był to również gol numer jeden dla Olimpii. Obaj na boisku pojawili się w drugiej połowie - na ostatni kwadrans.

Dzięki zwycięstwu i porażce Stomilu Olsztyn w Ostródzie z Dolcanem Ząbki, podopieczni Jacka Paszulewicza i Huberta Kościukiewicza na dwie kolejki przed końcem sezonu wrócili na czwarte miejsce w tabeli.

Olimpia - GKS Tychy 3:1 (1:0).

1:0 - Kaczmarek (17), 1:1 - Stasiak (60), 2:1 - Elsner (81), 3:1 - Skórecki (90).

OLIMPIA: Fabiniak - Jaroch, Łabędzki, Piter-Bucko, Banasiak - Kaczmarek, Kłus, Smoliński (76. Elsner), Popovic (90. Urbański), Rogalski (77. Skórecki) - Cieśliński (żk)

Więcej w poniedziałkowym wydaniu papierowym "Nowości Grudziądz".