Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Anna Imalska, licealistka z Torunia - finalistką konkursu dla przyszłych polskich liderek „Jestem szefową”

Justyna Wojciechowska-Narloch
Anna Imalska chce dobrze zdać maturę, a potem studiować prawo w Warszawie. Zastrzega jednak, że plany mogą się zmienić
Anna Imalska chce dobrze zdać maturę, a potem studiować prawo w Warszawie. Zastrzega jednak, że plany mogą się zmienić Grzegorz Olkowski
Snowboardzistka, pływaczka, projektantka, fotografka i przede wszystkim zwolenniczka równouprawnienia. To 18-letnia Anna Imalska, dziś uczennica, w przyszłości kobieta sukcesu.

Od ponad tygodnia Ania ma wakacje. Właśnie zdała do trzeciej klasy V LO w Toruniu. Jest na profilu humanistyczno-prawnym i po maturze rozważa możliwość podjęcia studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.
[break]

Wakacje pełne zajęć

Choć nasza bohaterka zakończyła rok szkolny wielkimi sukcesami, to ani myśli odpoczywać. Dziś zdaje egzamin, który da jej uprawnienia ratownika wodnego. Wkrótce ubiegać się będzie o prawo jazdy.

- Ania to młoda dziewczyna, pełna życiowego entuzjazmu, z głębokim poczuciem sprawiedliwości - mówi Lilia Szczepaniak, nauczycielka i opiekunka merytoryczna Ani z V LO. - Namawiałam ją do udziału w ogólnopolskim konkursie „ Jestem szefową”, bo uważałam, że się do tego idealnie nadaje.

Konkurs, o którym mówi Lilia Szczepaniak, to rzecz mocno prestiżowa. Adresowany jest do uczennic pierwszych i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, które są zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych. Jest to wspólna inicjatywa Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowana w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Dwa światy Ani

W tym roku do konkursu zgłosiło się prawie 400 dziewczyn z całego kraju. Ich zadaniem było przygotowanie prac, w których opiszą, jak wyobrażają sobie siebie w roli przywódczej, jakimi liderkami chcą być i co planują osiągnąć, a także spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy fakt bycia kobietą ma wpływ na sprawowanie władzy.

- Ja przedstawiłam dwa światy: ten współczesny, gdzie prawa kobiet wciąż są naruszane i ten przyszły, gdzie nierówności już nie ma - opowiada Anna Imalska. - Chciałam podkreślić, że kobiety nie powiedziały jeszcze wszystkiego, że mają ogromny potencjał i umiejętność łączenia pracy zawodowej i dobrze funkcjonującej rodziny.

Ania napisała też, jaką będzie szefową. Postawi na elastyczny czas pracy, system zadaniowy oraz samodzielną organizację czasu.

Pięć wyróżnień

Konkursowe jury wybrało 15 finalistek „Jestem szefową”. Jedną z nich została Anna Imalska.

Dziewczyna dostała pięć wyróżnień oraz nagrodę specjalną od europosła Tadeusza Zwiefki. Wzięła też udział w profesjonalnym szkoleniu w jednym z międzynarodowych koncernów. Jesienią mają się odbyć kolejne warsztaty dla finalistek konkursu, ich opiekunów oraz rodziców.

- Bardzo dużo zawdzięczam mamie, która jest bardzo niezależna i w życiu, i w pracy. Jej przykład mnie motywuje. Dużo dobrego mogę powiedzieć też o szkole, która stwarza uczniom wiele możliwości - mówi Anna Imalska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska