Niemcy nie mieli z nami łatwo. Wygrali jednak 3:1

Marcin Karpiński
Po raz pierwszy w meczu o stawkę polscy piłkarze zdobyli bramkę z Niemcami na ich terenie, ale gospodarze byli zdecydowanie skuteczniejsi i w grupie D eliminacji do mistrzostw Europy wskoczyli na fotel lidera.

W tym meczu wiele się działo. Niemcy zaatakowali bardzo szybko, dokładnie i skutecznie. Już po 19 minutach prowadzili 2:0. - Można powiedzieć, że nas rozklepali - stwierdził po spotkaniu Robert Lewandowski.

"Lewy" zdołał w 37 minucie zmniejszyć rozmiary porażki, po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Kamila Grosickiego i pięknej główce.

W drugiej połowie Lewandowski miał kolejną znakomitą okazję. Huknął z kilkunastu metrów, lecz Manuel Neuer pokazał światową klasę i piłkę obronił.

W końcówce decydujące uderzenie zadał ponownie Mario Goetze i ustalił wynik końcowy na 3:1.

Po tym meczu w tabeli prowadzą Niemcy (16 pkt) przed Polską (14), Irlandią (12) i Szkocją (11). Dzisiaj Gruzja pokonała bowiem Szkocję 1:0!

Niemcy - Polska 3:1 (2:1)

Bramki: Mueller (13), Goetze (19, 82) - Lewandowski (37)

Polska: Fabiański - Piszczek (43. Olkowski), Glik, Szukała, Rybus - Jodłowiec, Krychowiak, Mączyński (63. Błaszczykowski) - Grosicki (83. Peszko), Milik - Lewandowski.

Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają w najbliższy poniedziałek, w Warszawie z ostatnim w tabeli Gibraltarem.