Czwartek, 27 października 2016

997/112

Uwaga rowerzyści! Policjanci w naszym powiecie będą się wam baczniej przyglądać

Policjanci będą m.in. sprawdzać czy mamy elementy odblaskowe i namawiać do ich stosowania.

Fot.: Jacek Smarz

Wczoraj w całym powiecie rozpoczęła się policyjna akcja prewencyjna „Rozsądny rowerzysta”. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na miłośników rowerów aż do piątku.

Łamiących przepisy mogą spotkać m.in. pouczenia, które mają przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mandaty mają być stosowane jedynie w przypadkach drastycznego łamania przepisów lub stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.


Policja będzie też rozdawać ulotki oraz odblaski i światełka. Poza stosowaniem się do przepisów mundurowi będą propagować używanie przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych.

- Będą też zwracać uwagę na jazdę rowerem w miejscach niedozwolonych, na korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagające trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego rowerem oraz zachowanie rozwagi i ostrożne korzystanie z przejazdów dla rowerzystów - informuje policja.

Dziś i w piątek w godzinach 10-14, pod numerem telefonu 56 641 21 09 funkcjonariusz drogówki, podkom. Krzysztof Dankowski, będzie odpowiadał na pytania i wyjaśniał wątpliwości dotyczące obowiązujących przepisów w kwestii poruszania się pieszych i rowerzystów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 23-09-2015 08:03

  Oceniono 3 razy 3 0

  - pieszy: Kiedy Policja albo SM zacznie walić mandaty dla "ślepaków"-bez świateł po ciemku, jeżdżących rowerami po chodnikach na starym moście? Konieczne są zmiany -obowiązkowy egzamin na kartę rowerową i OC.

  Odpowiedz

 2. 22-09-2015 15:23

  Oceniono 2 razy 2 0

  - Jan III: Myślę, że powinno się opracować dwa dekalogi, jeden dla kierowców, drugi dla rowerzystów. W dekalogach po 10 najważniejszych, fundamentalnych zasad związanych z ruchem drogowym. Sądzę, że można wytypować po 10 rzeczywiście fundamentalnych zasad, których przyswojenie - zrozumienie ich nie powinno nikomu sprawić kłopotów, a zaręczam - efekty będą dużo większe, od egzaminacyjnej sieczki z tysiącami często bzdurnych, nieistotnych pytań - zagadnień. Może Redakcja spróbuje zmierzyć się z propozycją ?

  Odpowiedz

 3. 22-09-2015 06:44

  Oceniono 6 razy 6 0

  - skinhead: Kiedy będzie akcja trzeźwy i myślący kierowca ? Może jakaś akcja jak zachować się ma kierowca na zielonej strzałce,bo 90 % nie ma pojęcia jak się zachować.Proszę edukować potencjalnych morderców.

  Odpowiedz

 4. 21-09-2015 12:30

  Oceniono 4 razy 1 3

  - mmx: Aha, czyli w nocy wystarczy odblask. Super, taka akcja na czasie. Kolejna za 30 lat...

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  Jest impreza!

  forum toruńskie