Piątek, 21 października 2016

997/112

Uwięzili nowo poznanego mężczyznę, następnie bili i zastraszali

Fot.: policja

Dość nietypowe zgłoszenie przyjęli policjanci z Lipna w ubiegły wtorek. Wynikało z niego, że dzień wcześniej poszkodowany 29-latek umówił się z o rok młodszą kobietą, korzystając z ogłoszeń towarzyskich. Jak się później okazało, było ono pułapką.

W mieszkaniu, do którego poszkodowany został zaproszony zjawiło się jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 27 i 28 lat. Wraz z kobietą zaczęli zachowywać się agresywnie w stosunku do nowo poznanego kolegi. Był on przetrzymywany w mieszkaniu, zastraszany i biciem zmuszony do podania kodu PIN, zabezpieczającego jego zabraną kartę bankomatową.


- Następnie sprawcy zmusili zastraszonego mężczyznę do podpisania umowy na zakup dwóch telefonów, które miał im przekazać. Nic z tego nie wyszło, bo pokrzywdzony wykorzystał odpowiedni moment i przy pomocy innej osoby, wezwał na miejsce policjantów, którym o wszystkim powiedział - informuje policja.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano podejrzewaną 28-latkę i jej znajomego, a w środę ich los podzielił 27-letni wspólnik. Cała trójka usłyszała zarzuty. W czwartek zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Jest impreza!

forum toruńskie