[Złote Karety] Srebrna Kareta dla kolarskiej mistrzyni

Agnieszka skalniak, złota medalistka mistrzostw Europy juniorek
Agnieszka skalniak, złota medalistka mistrzostw Europy juniorek Bartek Syta
Srebrnymi Karetami nagradzamy juniorów i debiutantów. W przypadku sportowców srebro bardzo często zamienia się później w złoto. Kolarka Agnieszka Skalniak rokuje takie nadzieje.

Agnieszka Skalniak pochodzi z Małopolski, skrzydła sportowej kariery rozwija jednak w Toruniu.

Kolarka Nestle Fitness Cycling Team Toruń w 2015 roku najpierw zdobyła złoty medal mistrzostw Europy juniorek w estońskim Tartu, a później wywalczyła brąz w mistrzostwach świata juniorek w wyścigu ze startu wspólnego w amerykańskim Richmond.

Urodzona 22 kwietnia 1997 zawodniczka jest też między innymi mistrzynią Polski elity w jeździe drużynowej, mistrzynią Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego, górskich mistrzynią Polski juniorek, mistrzynią Polski juniorek w kryterium ulicznym. Wygrała wszystkie możliwe rankingi juniorek w klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego.