Wtorek, 25 października 2016

997/112

Policjanci z regionu z zarzutami za korupcję. Od kogo brali?

Fot.: Filip Kowalkowski

Dwóch funkcjonariuszy policji - jeden z KPP w Aleksandrowie Kujawskim, drugi z KWP w Bydgoszczy - zostało zawieszonych w czynnościach służbowych pod zarzutem korupcji.

Sprawą dotyczącą kujawsko-pomorskich policjantów zajmowało się od jakiegoś czasu Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Śledztwo nadzoruje natomiast Prokuratura Okręgowa w Warszawie.


Łapówki od pani detektyw


Jak stwierdzono, obaj funkcjonariusze korzystali z bazy informatycznej policji i przekazywali dane osobie nieuprawnionej w zamian za łapówki. Tą nieuprawnioną osobą była pracowniczka agencji detektywistycznej.

Prokurator postawił już jej zarzut udzielania korzyści majątkowej. Przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia w tej sprawie.

Zawieszeni w czynnościach


Jeden z oskarżonych o korupcję policjantów był naczelnikiem kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Drugi natomiast pracował w... Wydziale do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

- Obaj policjanci zostali zawieszeni w wykonywaniu swoich czynności służbowych. Czekamy na decyzje prokuratury - poinformowała podinsp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Policjanci nie przyznali się do winy. Grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Jest impreza!

forum toruńskie