Debiutanci z Dojo Chełmża mogą się już pochwalić tytułem mistrza województwa

Marcin Seroczyński
Zawodnicy Dojo Chełmża mają za sobą bardzo udany debiutancki sezon. Założony plan wykonali w pełni nadesłana
Prężnie działa niedawno powstała sekcja karate kyokushin Dojo Chełmża. Zawodnicy mają już na koncie duże sukcesy.

Karatecy odnieśli pierwsze sukcesy podczas Mistrzostw Polski Północnej Polskiej Federacji Karate Kyokushin, które odbyły się w Chełmnie. Wystartowało prawie 200 zawodników z 21 klubów. W tym gronie znalazła się siedmioosobowa reprezentacja Dojo Chełmża - sekcji toruńskiego klubu karate kyokushin. W konkurencji kata zaprezentowały się Zuzia Kowalska i Daria Plewa, natomiast w kumite wystąpiły: Weronika Chojnacka, Klaudia Kuligowska, Bartek i Wiktor Bolechowicz, Kuba Zieliński. Daria Plewa zdobyła 3 miejsce w konkurencji kata, Klaudia Kuligowska wywalczyła 2 miejsce w kumite, natomiast Bartek Bolechowicz zajął 4 miejsce w konkurencji kumie.

Z kolei w Świeciu reprezentanci Dojo Chełmża brali udział w Mistrzostwach Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Karate województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem zawodów była sekcja Wdy Świecie.

W tym turnieju wzięło udział 131 zawodników, w tym osiem osób z chełmżyńskiej sekcji. Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: kata oraz kumite. W pierwszej konkurencji wystartowały trzy zawodniczki: Martyna Kępińska, Zuzanna Kowalska oraz Daria Plewa, której udało się zająć 3 miejsce. W kumite startowali: Weronika Chojnacka, Klaudia Kuligowska, Jakub Zieliński, Bartosz Bolechowicz oraz Wiktor Bolechowicz.

- W walkach nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Klaudia, Wiktor i Bartek wygrali swoje konkurencje i zostali mistrzami województwa w swoich kategoriach wiekowych i wagowych - mówi Monika Wierzbowska, trenerka sekcji oraz mistrzyni Polski. - Weronika Chojnacka niestety przegrała swoją walkę, natomiast Kuba zajął 4 miejsce - dodaje.

Ponadto, Klaudia Kuligowska wystartowała także w prestiżowym turnieju Kobierzyce Cup w którym uczestniczyło około 560 zawodników. Klaudia zajęła pierwsze miejsce. Dzięki swoim osiągnięciom została powołana do kadry PFKK.

- Tymi zawodami zamykamy sezon startowy dla najstarszych zawodników - informuje Monika Wierzbowska. - Dla najmłodszych odbędzie się jeszcze czerwcowy „turniej pierwszego kroku”. Wszyscy zawodnicy zaczynają się powoli przygotowywać do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe, który odbędzie się również w czerwcu. W wakacje 10 zawodników wyjeżdża na obóz w góry, a kilku młodszych zawodników wybiera się na obóz do Tucholi. Pierwszy pełen sezon powoli się kończy, a naszym karatekom udało się wykonać plan w 100 procentach - dodaje trenerka chełmżyńskich zawodników.