Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Toruńskiego Piernika jednym z laureatów konkursu „Odkrywca”

Grzegorz Kończewski
Grzegorz Kończewski
Co ma toruński piernik do kopalni węgla brunatnego, czyli turystyczny „Odkrywca 2016”
Co ma toruński piernik do kopalni węgla brunatnego, czyli turystyczny „Odkrywca 2016” Sławomir Kowalski
Muzeum Toruńskiego Piernika zostało jednym z laureatów marszałkowskiego konkursu "Odkrywca". Wyróżnienia wręczono podczas odbywających się wczoraj w Toruniu Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki

Konkurs organizowany jest od 2008 roku. Jego celem jest nagrodzenie pracy osób, zespołów, instytucji, samorządów, stowarzyszeń, związków, podmiotów branży turystycznej oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania marki turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego w kraju i za granicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w regionie.

W tym roku o tytuł „Odkrywcy 2016” - w sześciu kategoriach - ubiegało się 40 kandydatów z Pomorza i Kujaw, wyróżnienia przyznawał zarząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Muzeum Toruńskiego Piernika zwyciężyło w kategorii „inwestycja sprzyjająca turystyce”. W kategorii „wydarzenie turystyczne i promocyjne” wyróżniono zorganizowany w Golubiu-Dobrzyniu 40. Jubileuszowy Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski, a w kategorii „działalność na rzecz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa” - Koło Przewodników PTTK w Chełmnie.

Zobacz także:Toruń. Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki [ZDJĘCIA]

- To wyróżnienie i docenienie naszej ciężkiej 20-letniej pracy - mówi prezes koła Anna Grzeszna-Kozikowska. - Cieszymy się, że wreszcie zauważono, iż Kujawsko-Pomorskie to nie tylko Toruń i Bydgoszcz, ale także Chełmno i inne miasta, które też mają wiele do pokazania.

Za całokształt działań na rzecz rozwoju i krajoznawstwa „Odkrywcą 2016” został Jerzy Łaganowski, poeta, regionalista, twórca i redaktor bloga „Kroniki Inowrocławskie”, na którym promuje Inowrocław i region (opublikował m.in. 950 postów, 80 tys. fotografii i 1200 wierszy).

W kategorii „przedsięwzięcie biznesowe” najwyżej oceniono wieś tematyczną Górnicza Wioska w Borach Tucholskich (w miejscowości Piła Młyn udostępniono turystom pozostałości jedynej w Polsce północnej podziemnej kopalni węgla brunatnego). Jeśli zaś chodzi o promocję turystyczną regionu, doceniono Inowrocławską Lokalną Organizację Turystyczną.

Na Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki licznie zjechali wczoraj do Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu przedstawiciele regionalnej branży turystycznej.

- To dla nas bardzo ważny dzień - podkreśla Henryk Miło-szewski, prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Toruniu, z zarazem wiceprezes Zarządu Głównego PTTK. - Dzień, w którym działacze turystyczni, organizacje i instytucje są za swoją całoroczną pracę oceniani i nagradzani.

Również wczoraj odbyło II Regionalne Forum Turystyki. Dyskutowano m.in. o zmianach zachodzących w regionalnej turystyce, próbowano też sprecyzować priorytety na przyszły rok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska