Oni walczyli, a Mikołaj dawał podarki

Tomasz Keller
Jak co roku działacze klubu zapaśniczego ze Świecia przygotowali niespodziankę dla swych najmłodszych zawodników. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali prezenty.

<!** Image 2 align=right alt="Image 40810" sub="Mimo młodego wieku, niektórzy zawodnicy świetnie opracowali decydujący o wszystkim w zapasach rzut na łopatki">W Gwiazdkowym Turnieju Zapaśniczym dla dzieci i młodzieży, który co roku odbywa się w sali sportowej na Miasteczku, wynik nie jest najważniejszy.

Dziewczęta na medal

- Liczy się przede wszystkim to, że nasi najmłodsi zawodnicy i zawodniczki mogą stanąć do rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów. Dzięki pomocy życzliwych sponsorów zawsze dla wszystkich przygotowujemy gwiazdkowe prezenty - mówi Krzysztof Ziuziakowski, członek zarządu Wisły Świecie.

<!** reklama left>W tym roku na matach pojawiło się 66 młodych zawodników z sześciu klubów. Klasyfikację drużynową zdecydowanie wygrali gospodarze. Wisła zgromadziła 84,5 pkt, podczas, gdy drugi w tabeli Max Maksymilianowo 42, a trzeci AS Lipno 25. Czwarte miejsce zajął Mustang Żołędowo -24, piąte GLKS Osielsko - 18, a szóste Gwiazda Bydgoszcz - 12,5. W poszczególnych kategoriach wagowych wśród dziewcząt, tylko trzy trofea nie przypadły w udziale zawodniczkom Wisły. W najlżejszej (33 kg) zwyciężyła Kamila Milchausen z Maksymilianowa, ale kolejne miejsca na podium zajęły już dziewczęta z Wisły - Kaja Szwankowska i Kamila Pyżewska. W kategorii 55 kg zwyciężyła Magdalena Lipińska z Żołędowa, która również wyprzedziła dwie zawodniczki Wisły - Monikę Budnik i Marikę Łobodę. W kategorii 48 kg wygrała z kolei Anna Gołota z Maksymilianowa. Pozostałe kategorie wagowe wygrywały już gospodynie, kolejno: 37 kg - Katarzyna Skrajnowska, 42 kg - Marta Wiśniewska, 60 kg - Milena Budnik.

Chłopcy nie gorsi

Wśród chłopców najlżejszą kategorię (30 kg) wygrał Adrian Majewski z Lipna. Drugie miejsce zajął Patryk Malinowski, a szóste inny zawodnik Wisły - Remigiusz Waśkowski. W kategorii 38 kg najlepszy był zapaśnik gospodarzy, Łukasz Pyżewski. Z pozostałych zawodników Wisły swoje kategorie wygrywali: Damian Kełbus (50 kg), Sebastian Popa (60 kg) i Przemysław Świerczyński (65 kg). Drugi w kategorii do 60 kg tuż za swoim kolegą Sebastianem Popą uplasował się Piotr Skrajnowski, a trzecie miejsce w wadze do 55 kg wywalczył Piotr Szreder.