Piłkarze Turośnianki Turośń Kościelna wywalczyli awans do IV ligi. Gra toczy się jeszcze o drugie miejsce

Mariusz Klimaszewski
Turośnianka Turośń Kościelna w przyszłym sezonie zagra w IV lidze
Turośnianka Turośń Kościelna w przyszłym sezonie zagra w IV lidze Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Turośnianki Turośń Kościelna na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek klasy okręgowej zapewnili sobie awans do IV ligi. W ostatnim meczu Turośnianka pokonała na wyjeździe Rudnię Zabłudów 4:0 i uzyskała przewagę 17 punktów nad trzecią drużyną w tabeli Pionierem Brańsk.

Pięć kolejek spotkań pozostało do rozegrania w klasie okręgowej i Turośnianka Turośń Kościelna może już świętować awans do IV ligi. Trzeci w tabeli Pionier Brańsk ma już stratę do lidera 17 punktów. Awans uzyskają dwa najlepsze zespoły. Obecnie na drugim miejscu znajduje się Orzeł Kolno, który także jest już bliski promocji do ligi wyższej. Orzeł ma aż 11 punktów przewagi nad Pionierem.

Turośnianka zapewniła sobie wysoką wygraną w ostatnich dziesięciu minutach meczu z Rudnią. Do 80 minuty wygrywała 1:0 po golu Cezarego Łuczaka. w 27 min. W 80 minucie jedenastkę wykorzystał Mateusz Maliszewski. Na 3:0 podwyższył Karol Mackiewicz w 83 minucie, a wynik na 4:0 ustalił Rafał Kiczuk w 90 minucie.

Drugi w tabeli Orzeł Kolno wygrał 2:0 z Konar-Korą Korycin, a trzeci Pionier Brańsk pokonał Sokoła Sokółka 3:0. W zbliżającej się kolejce spotkań Orzeł zagra na wyjeździe z GKS Gródek, a Pionier podejmie Pomorzankę.

Wyniki 25. kolejki
Rudnia Zabłudów - Turośnianka Turośń Kościelna 0:4 (0:1).
Bramki: Cezary Łuczak 27, Mateusz Maliszewski 80 z karnego, Karol Mackiewicz 83, Rafał Kiczuk 90.

Sparta Augustów - Pogoń Łapy 8:2 (4:1).
Bramki: 0:1 Jakub Kulwicki 8, 1:1 Fedir Maslov 28, 2:1 Adam Zamojski 31, 4:1 Filip Kułak 36, 5:1 Fedir Maslov 44, 5:2 Łukasz Michalski 50, 6:2 Filip Kułak 52, 7:2 Fedir Maslov 55, 8:2 Paweł Stasiński 58.

GKS Stawiski - Puszcza Hajnówka 6:2 (3:1).
Bramki: 1:0 Przemysław Milewski 8, 1:1 Andrzej Kicel 22, 2:1 Adrian Laskowski 35, 3:1 Patryk Choiński 42, 4:1 Adrian Laskowski 66, 5:1 Adrian Laskowski 73, 6:1 Tomasz Kiciński 81, 6:2 Maciej Czarnota 88.

Sokół Sokółka - Pionier Brańsk 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Piotr Kosiński 37, 0:2 Karol Kosiński 41, 0:3 Paweł Zawadzki 87.

Piast Białystok - GKS Gródek 2:2 (2:1).
Bramki: 1:0 Dominic Przyłucki 16, 2:0 Dominic Przyłucki 21, 2:1 Tomasz Grzebieniak 27, 2:2 Tomasz Owerczuk 69.

MKS Mielnik - Biebrza Goniądz 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Paweł Dekarz 37, 1:1 Kamil Czekuć 71.

Orzeł Kolno - UKS Konar-Kora Korycin 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Mariusz Bruliński 23, 2:0 Vadym Voronczenko 90.

Mecz Pomorzanka Sejny - LZS Krynki odbędzie się 30.05.