1 maja odbyła się dwunasta edycja Półmaratonu Chełmżyńskiego [Zdjęcia]

Robert Bondzelewski
W tym roku w biegach startowało ponad 150 osób z całej Polski, wśród nich było trzydziestu mieszkańców naszego miasta.

Trasę, które wiodła wokół Jeziora Chełmżyńskiego, najszybciej pokonał Piotr Myślak ze Świecia, który przebiegł ją w czasie 1:19:33. Drugi był Michał Kulpa z wynikiem 1:20:22, również ze Świecia. Trzecie miejsce zdobył zawodnik z Malborka Krzysztof Barcikowski - 1:22:10.

Najlepszym biegaczem z Chełmży okazał się Piotr Olchawa, który pokonał trasę w czasie 1:23:19 i zdobył czwartą lokatę. W pierwszej trzydziestce półmaratonu, oprócz Piotra Olchawy, znalazło się jeszcze czterech zawodników z naszego miasta: Sławomir Wojciechowski, Łukasz Kowalski, Piotr Strzelecki i Marcin Sworowski.
Najstarszym biegaczem półmaratonu był 71-letni mieszkaniec Torunia, Stefan Lewandowski.

Podczas głównego biegu odbyły się również zawody sportowe dla dzieci i młodzieży z chełmżyńskich szkół. Uczniowie pod opieką nauczycieli w-f startowali w biegu wokół rynku. Najlepszych zawodników udekorowano dyplomami i nagrodami.

- Tegoroczny półmaraton kosztował nas wiele zabiegów organizacyjnych, ale po raz kolejny udowodniliśmy, że cieszy się on niesłabnącą popularnością - mówił Marek Dzielski z urzędu miasta.

Również zawodnicy doceniają piękno trasy wiodącej wokół malowniczego jeziora, choć czasami wiatr od wody utrudniał bieg.

- Liczy się jednak sama przyjemność biegania i ukończenie trasy w możliwie jak najlepszym dla siebie czasie - tłumaczy Wiesław Budziak, jeden z chełmżyńskich sportowców, który metę przekroczył jako 63.

W czasie trwania półmaratonu, rozbrzmiewała muzyka grana przez Powiatową i Miejską Orkiestrę Dętą pod kierownictwem Jacka Kałamarskiego. Nagrody zwycięzcom wręczył burmistrz Jerzy Czerwiński.

Zobacz galerię: XII Półmaraton Chełmżyński