14. emerytura już niebawem. Jakie stawki w 2021 roku? Nowe wyliczenia czternastek. Kiedy wypłaty? Sprawdź

Mateusz Bąk
Mateusz Bąk
Większość seniorów w Polsce niebawem dostanie dodatkową emeryturę. Poza standardową emeryturą wypłacana będzie tzw. czternastka. Świadczeniobiorcy nie muszą martwić się o formalności. Czternasta emerytura będzie wypłacana każdemu uprawnionemu bez konieczności składania dodatkowych wniosków. Nie wszyscy jednak dostaną tyle samo! Wszystko zależy od wysokości bieżącej emerytury. 14. emerytura wypłacana jest raz w roku. Dodatkowe pieniądze otrzymają osoby, które na dzień 31 października 2021 roku będą mieć prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych takich jak emerytury, renty, renty socjalne, świadczenia przedemerytalne. Seniorzy nie muszą zajmować się formalnościami i składać wniosków. Po prostu otrzymają czternastkę wraz ze standardową emeryturą.- Kolejne w 2021 roku dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.Czternasta emerytura maksymalnie wyniesie 1250,88 zł brutto, czyli 1022,30 zł netto. Nie wszyscy jednak dostaną tyle samo. Wszystko zależy od wysokości bieżącej emerytury. Jeśli świadczeniobiorca otrzymuje miesięcznie z ZUS do 2900 zł netto, wówczas może liczyć na czternastkę w pełnej kwocie. - Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę” - informuje ZUS.POZNAJ WYLICZENIA NA KOLEJNYCH SLAJDACH --->
Większość seniorów w Polsce niebawem dostanie dodatkową emeryturę. Poza standardową emeryturą wypłacana będzie tzw. czternastka. Świadczeniobiorcy nie muszą martwić się o formalności. Czternasta emerytura będzie wypłacana każdemu uprawnionemu bez konieczności składania dodatkowych wniosków. Nie wszyscy jednak dostaną tyle samo! Wszystko zależy od wysokości bieżącej emerytury. 14. emerytura wypłacana jest raz w roku. Dodatkowe pieniądze otrzymają osoby, które na dzień 31 października 2021 roku będą mieć prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych takich jak emerytury, renty, renty socjalne, świadczenia przedemerytalne. Seniorzy nie muszą zajmować się formalnościami i składać wniosków. Po prostu otrzymają czternastkę wraz ze standardową emeryturą.- Kolejne w 2021 roku dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.Czternasta emerytura maksymalnie wyniesie 1250,88 zł brutto, czyli 1022,30 zł netto. Nie wszyscy jednak dostaną tyle samo. Wszystko zależy od wysokości bieżącej emerytury. Jeśli świadczeniobiorca otrzymuje miesięcznie z ZUS do 2900 zł netto, wówczas może liczyć na czternastkę w pełnej kwocie. - Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę” - informuje ZUS.POZNAJ WYLICZENIA NA KOLEJNYCH SLAJDACH --->canva.com
Większość seniorów w Polsce niebawem dostanie dodatkową emeryturę. Poza standardową emeryturą wypłacana będzie tzw. czternastka. Świadczeniobiorcy nie muszą martwić się o formalności. Czternasta emerytura będzie wypłacana każdemu uprawnionemu bez konieczności składania dodatkowych wniosków. Nie wszyscy jednak dostaną tyle samo! Wszystko zależy od wysokości bieżącej emerytury. W galerii prezentujemy dokładne stawki i wyliczenia. Oto, ile wyniesie Twoja 14. emerytura!

POLECAMY WIDEO: Najniższe emerytury i renty po waloryzacji w 2021 roku

Czternasta emerytura w 2021 roku. Jak trzeba spełnić warunki?

14. emerytura wypłacana jest raz w roku. Dodatkowe pieniądze otrzymają osoby, które na dzień 31 października 2021 roku będą mieć prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych takich jak

  • emerytury,
  • renty,
  • renty socjalne,
  • świadczenia przedemerytalne.

Seniorzy nie muszą zajmować się formalnościami i składać wniosków. Po prostu otrzymają czternastkę wraz ze standardową emeryturą.

- Kolejne w 2021 roku dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Kolejnym warunkiem jest wysokość standardowego świadczenia z ZUS. Zasada jest prosta. Do pobierania czternastej emerytury uprawnione są osoby, których standardowe świadczenie z ZUS nie przekracza 4150,88 złotych brutto.

Ile wyniesie 14. emerytura w 2021 roku? Oto wyliczenia czternastek!

Czternasta emerytura maksymalnie wyniesie 1250,88 zł brutto, czyli 1022,30 zł netto. Nie wszyscy jednak dostaną tyle samo! Wszystko zależy od wysokości bieżącej emerytury. Jeśli świadczeniobiorca otrzymuje miesięcznie z ZUS do 2900 zł brutto, wówczas może liczyć na czternastkę w pełnej kwocie.

- Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę” - informuje ZUS.

O jakich dokładnie sumach mowa? Zobacz, ile wyniesie Twoja 14. emerytura w poniższej galerii.

Kiedy będzie wypłacana czternasta emerytura? Oto ważne terminy

Czternasta emerytura zostanie wypłacona wraz z listopadową emeryturą. Nie dotyczy to jednak wszystkich świadczeniobiorców. W przypadku osób pobierających świadczenia i zasiłki przedemerytalne wypłata ma nastąpić w grudniu. Z kolei rolnicy pobierający świadczenia co kwartał, otrzymają czternastkę w styczniu 2022 roku.

Jaka będzie czternasta emerytura? Nie wszyscy dostaną tyle samo. Oto wyliczenia. Poznaj stawki w galerii!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Deesik98
Skoro przetańczyli Emerytowe zaczynając zza Gomułki kiedy prał rozpułki to niech z własnej kieszeni płacą " matoły " leniwe i roszczeniowe jak małe dzieci z ADHD.
Dodaj ogłoszenie