Zamknij

nowosci.com.pl

28. urodziny Radia Maryja w Toruniu. O. Tadeusz Rydzyk świętuje w hali Arena Toruń. Sprawdź, co się dzieje i kto z polityków się pojawił!

Słuchacze Radia Maryja z całej Polski przyjechali dziś (07.12) do Torunia, by świętować 28. urodziny Radia Maryja. Oto pierwsze zdjęcia z tego wydarzenia.

Jacek Smarz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/32] Następne

28. urodziny Radia Maryja w Toruniu. O. Tadeusz Rydzyk świętuje w hali Arena Toruń. Sprawdź, co się dzieje!

Słuchacze Radia Maryja z całej Polski przyjechali dziś (07.12) do Torunia, by świętować 28. urodziny Radia Maryja. Oto pierwsze zdjęcia z tego wydarzenia.

W Arenie Toruń rozpoczęła się msza święta, główny punkt programu obchodów 28. urodzin Radia Maryja.

CZYTAJ TAKŻE: Najważniejsze przemówienia podczas 28. urodzin Radia Maryja

Arena Toruń wypełniła się po brzegi pielgrzymami. Frekwencją zachwycał się dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk.

- Tego by nie było, gdyby prezydent Michał Zaleski się nie zgodził. Dziękujemy, że możemy tu być. Mówili mi, że nigdy tu nie było tylu ludzi na żadnej imprezie, tak? - zapytał ojciec Rydzyk prezydenta Zaleskiego, a prezydent potwierdził frekwencyjny rekord skinieniem głowy.

Zobacz także: 28. urodziny Radia Maryja w Toruniu. W sobotę będziemy jeździć trochę inaczej. Radio Maryja świętuje [program i utrudnienia]


Dyrektor Radia Maryja zaczął powitanie najważniejszych gości od osób duchownych, przede wszystkim od przewodzącego urodzinowej mszy świętej abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Szczególnie witany był metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź.

- Tutaj mocne oklaski – zwrócił się ojciec Rydzyk do pielgrzymów. - Widzicie co się dzieje. Zgadzacie się na to, by biskupów tak poniewierali towarzysze z TVN-u czy z jakiś innych? Księża i wierni powinni stanąć przy swoich biskupach. Myślę też o abp. Jędrzaszewskim z Krakowa. To jest hańba, te ataki.

Na urodzinach nie zabrakło też m.in. ordynariusza toruńskiego Wiesława Śmigla.

Tak było rok temu: 27. urodziny Radia Maryja 2018 w Toruniu. Zobaczcie zdjęcia!


Ze świeckich gości do Torunia nie dojechali goszczący na urodzinach Radia Maryja w ostatnich latach prezydent Andrzeja Dudy i premier Mateusz Morawiecki oraz przechodzący rekonwalescencję po operacji kolana prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przybyli za to inni politycy obozu rządzącego, między innymi: wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister środowiska Michał Woś, minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Nie mogło zabraknąć na urodzinach rozgłośni byłej poseł Anny Sobeckiej. Z obecnych parlamentarzystów we mszy świętej uczestniczą między innymi marszałek senior Sejmu i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz poseł Mariusz Kałużny, a z europosłów: Beata Kempa, Anna Zalewska (była minister edukacji narodowej) i Zbigniew Kuźmiuk.

Z władz regionalnych, oprócz wspomnianego prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, przybył wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy