MKTG SR - pasek na kartach artykułów

3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej w Gdańsku

MC
Warsztaty, zabawy, konkursy, spektakularne pokazy naukowe, a nawet testy i badania profilaktyczne – 26 maja 2024 roku na Górze Gradowej w Gdańsku odbędzie się 3. Piknik Nauki Fahrenheita. Uczelnie Fahrenheita i Hevelianum zapraszają wszystkich pasjonatów naukowych odkryć. Wstęp wolny.

3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej w Gdańsku

– Niezależnie od tego, czy goście planują przyjść sami, czy w grupie, czy fascynują się precyzją nauk ścisłych, medycyną od kuchni, bogactwem świata biologicznego czy nieśmiertelnością nauk humanistycznych, na Pikniku Nauki Fahrenheita będą odkrywać, doświadczać i świetnie się bawić – mówi prof. Adriana Zaleska-Medynska, dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. – Oprócz 54 namiotów z warsztatami i atrakcjami przygotowanymi przez studentów i naukowców, będzie także bogata w program scena naukowa, panel dyskusyjny oraz możliwość przeprowadzenia testów medycznych. Można spędzić z nami dosłownie cały dzień!

Piknik Nauki Fahrenheita to efekt współpracy trzech gdańskich uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, Hevelianum oraz licznych partnerów wydarzenia.

3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej w Gdańsku
mat.prasowe

– Zapraszamy także do odwiedzenia dwóch wystaw. Pierwsza zatytułowana „UCZONE” – prezentuje sylwetki wybitnych kobiet, naukowczyń. Pokazuje, że nauka jest pasjonująca i inspirująca. W trakcie pikniku będzie można spotkać się i porozmawiać z jej bohaterkami. „Kosmiczna baza” to interaktywna wystawa czasowa, która pozwoli odwiedzającym przenieść się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zwiedzić jej zakamarki. Zapraszamy też na wystawy stałe Hevelianum, które tak chętnie Państwo odwiedzacie – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – Piknik Nauki Fahrenheita to okazja do odłożenia telefonu i wylogowania się ze świata cyfrowego, aby eksperymentować lub pospacerować po naszych terenach zielonych, skąd rozpościera się najładniejszy widok na Gdańsk.

Na scenie naukowej atrakcje będą odbywać się nieprzerwanie od godziny 11:00 przez cały czas trwania wydarzenia, czyli do godz. 16:00. Nie zabraknie pokazów naukowych z eksperymentami i reakcjami chemicznymi, gier, ciekawostek, a nawet naukowej bajki. Na scenie odbędzie się także pokaz mody zero waste. Całość poprowadzą autorzy bloga popularnonaukowego Crazy Nauka, Aleksandra i Piotr Stanisławscy. Równolegle w budynku Wozowni Artyleryjskiej o godz. 14:00 rozpocznie się dyskusja pt. „Nauka mówi. Znak równości”.

Ważnym punktem na mapie pikniku będzie miasteczko naukowe, a w nim ponad 50 namiotów, w których edukatorzy wspólnie z uczestnikami wydarzenia będą tworzyć modele, brać udział w zabawach edukacyjnych i przeprowadzać eksperymenty, by wspólnie doświadczać nauki. Podczas Pikniku będzie można przyjrzeć się fascynującemu światu mikroorganizmów, a także zgłębić tajemnice oceanów i dowiedzieć się czy górnictwo morskie to szansa czy zagrożenie dla środowiska.

Nie zabraknie też eksperymentów dotyczących skali temperatur, właściwości ciekłego azotu, suchego lodu oraz wrzącej wody. Co więcej, dla osób zainteresowanych medycyną przewidziana jest prezentacja na temat procesu tworzenia i analizy różnych form leków, obejmująca m.in. maści, kremy, tabletki. Poruszona zostanie także tematyka mózgu i neurologii.

Na potrzeby 3. Pikniku Nauki Fahrenheita utworzono wydarzenie na Facebooku, na którym prezentowane są informacje o atrakcjach oraz partnerach wydarzenia. Warto śledzić nowości, ponieważ będą tam publikowane również wiadomości praktyczne i organizacyjne, co ułatwi zaplanowanie obecności na pikniku.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Wstęp na wystawy stałe Hevelianum - zgodnie z cennikiem promocyjnym dostępnym na www.hevelianum.pl.

Piknik Nauki Fahrenheita powstał z inicjatywy Uczelni Fahrenheita i organizowany jest razem z Hevelianum już po raz trzeci. To wydarzenie plenerowe, ogólnodostępne i bezpłatne, a jego celem jest popularyzacja nauki i jej osiągnięć w społeczności lokalnej. Uczelnie Fahrenheita i Hevelianum łączą siły, tworząc program przybliżający naukowe zagadnienia zarówno najmłodszym fascynatom nauki, jak i dorosłym uczestnikom; mnożą ciekawość i dzielą się pasją do poznawania świata, pokazując nieoczywiste oblicze nauki.

3. Piknik Nauki Fahrenheita na Górze Gradowej w Gdańsku
mat.prasowe

CZYTAJ TAKŻE: Przed nami Juwenalia Gdańskie. Kto wystąpi na Placu Zebrań Ludowych?

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki