MKTG SR - pasek na kartach artykułów

500+ w Toruniu. Wyrównanie tylko dla wnioskujących do 1 lipca włącznie!

mo
Aby otrzymać pieniądze z 500+ wraz z wyrównaniem musimy złożyć wniosek do 1 lipca włącznie
Aby otrzymać pieniądze z 500+ wraz z wyrównaniem musimy złożyć wniosek do 1 lipca włącznie Grzegorz Olkowski
Torunianie, składając wniosek o „500+” do 1 lipca włącznie, otrzymacie pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Po tym czasie świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym złożymy wniosek. Jednym słowem: trzeba się pośpieszyć, bo został już tylko tydzień!

W przypadku wniosków złożonych po 1 lipca 2016 obowiązuje zasada, że w przypadku kompletnego wniosku złożonego do 10. dnia miesiąca włącznie, wydanie decyzji i wypłata świadczenia za ten miesiąc nastąpi do końca tego miesiąca. Natomiast wniosek złożony po 10. dniu danego miesiąca oznacza, że gminny organ wyda decyzję i wypłaci świadczenie najpóźniej do ostatniego dnia kolejnego miesiąca, z wyrównaniem za cały miesiąc w którym wniosek został złożony.

Przypomnijmy, że w regionie wypłacono 70 proc. spośród świadczeń, które zostały przyznane. Urzędnicy czekają na kolejne wnioski.

- Spodziewamy się kolejek pod koniec przyszłego tygodnia - przyznał Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, w TVP Bydgoszcz. W Toruniu rozpatrzono już znakomitą większość z ponad 11 tysięcy wniosków rodziców (ponad 80 proc.), co zresztą pochwaliło ministerstwo. Miasto ulokowało się tym samym na szczycie miast wojewódzkich. Rodzicom wypłacono już ponad 12,5 mln zł. Kolejną wypłatę zaplanowano na wtorek, 28 czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska