Tylko u nas
zobacz

Polecamy!

Rozwiń
A w sercu ciągle mają maj [PLEBISCYT "SENIOR ROKU"]

A w sercu ciągle mają maj [PLEBISCYT "SENIOR ROKU"]

Marcin Zawadzki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

plebiscyt "senior roku"plebiscyt "senior roku"

plebiscyt "senior roku" plebiscyt "senior roku" ©Sławomir Kowalski

Senior Roku Czytelnicy wybrali zwycięzców plebiscytu, a my polecamy wszystkich uczestników jako wzór do naśladowania. Takie osoby trzeba podawać za przykład. Im nigdy dość aktywności. Choć mogliby już osiąść w domowych bamboszach, ani o tym myślą.
plebiscyt "senior roku"plebiscyt "senior roku"

plebiscyt "senior roku" plebiscyt "senior roku" ©Sławomir Kowalski

W plebiscycie „Nowości” na Seniora Roku, który przeprowadziliśmy ponownie, chcieliśmy zwrócić uwagę na kreatywnych, otwartych na świat i posiadających ciekawe zainteresowania seniorów, którzy udowadniają, że jesień życia wcale nie musi być nudna.

Godni naśladowaniaUdało nam się! Takich osób wcale w okolicy nie jest mało. Jesteśmy przekonani, że to i tak zaledwie reprezentacja pokaźnej rzeszy aktywnych osób po 60.

Laureatów konkursu Senior Roku, a także wszystkich uczestników zaprosiliśmy w środę do restauracji „Sfera” w hotelu „Copernicus” w Toruniu, by im podziękować i uhonorować upominkami.

W imieniu zarządu wydawnictwa nagrody wręczał dr Tomasz Wojciekiewicz w towarzystwie zastępcy redaktora naczelnego Mariusza Załuskiego. Słodki poczęstunek podczas wręczenia nagród ufundowała Cukiernia „Rem Marco”.

Sportowy wyścig


Zwycięzcą konkursu został Andrzej Wachowiak emerytowany nauczyciel zawodu i wciąż aktywny wolontariusz w Akademii Michała Kwiatkowskiego „Copernicus”.

Maria Bołądź, przewodnicząca Oddziału Okręgowego w Toruniu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów honoruje Seniora Roku
Sławomir Kowalski

Jak się przyznał, rywalizację w plebiscycie potraktował po sportowemu i po... kolarsku.

- Na sukces lidera w wyścigu pracuje cały zespół, więc zapowiedziałem moim podopiecznym, że skoro mnie zgłosili do konkursu, to jedziemy wszyscy razem - mówi.

Sport wypełnia życie Andrzeja Wachowiaka od dawien dawna. Nie tylko się interesuje (i to nie byle jak, skoro ma na koncie zwycięstwa w rozmaitych konkursach wiedzy sportowej), ale stara się prowadzić sportowe życie, głownie na rowerze.

Ze sportem na ty jest na co dzień także Rajmund Jagodziński, działacz, sekretarz w zarządzie Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Toruń, sędzia koszykówki. W plebiscycie zajął drugie miejsce, nieznacznie przegrywając finisz.

Trzecie miejsce zajął Adam Kozłowski, kustosz Regionalnej Izby Historii i Tradycji w Łysomicach, pasjonat historii oraz lokalny poeta. Pan jeszcze pracuje, o emeryturze na razie nie myśli, a swoją pasją muzealniczą potrafi zarazić wielu.

Wakacje nad morzemSeniorowi Roku nagrodę - ośmiodniowy pobyt w Mielnie ufundował Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Okręgowego w Toruniu.

A my gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. O wielu z nich jeszcze będziemy pisać osobno, bo są tego warci!

Senior Roku Czytelnicy wybrali1. Andrzej Wachowiak - 38,74 proc., 2. Rajmund Jagodziński - 37,34 proc., 3. Adam Kozłowski - 10,88 proc. głosów.

W plebiscycie Senior Roku brali także udział: Jan Kwiatkowski, Zdzisław Sieracki, Krystyna Nowakowska, Maria Nowatka, Henryk Suleński, Elżbieta Zdrójkowska-Rosochowicz, Jan Gruszecki, Czesław Nosewicz.

Zobacz galerię: plebiscyt "Senior roku"

Senior RokuCzytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo