Ależ pech Natalii Maliszewskiej w Szanghaju. Polka prowadziła i...

PS
Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Szanghaju. Polka miała ogromnego pecha, przewracając się na ostatnim wirażu.

Maliszewska świetnie biegała w trakcie całych zawodów. Do finału zakwalifikowała się w wielkim stylu, zdecydowanie górując w biegach ćwierćfinałowym i półfinałowym. W obu tych startach najlepsza polska zawodniczka w short tracku prowadziła od samego startu do mety.

I w finale też wszystko było dobrze, aż do ostatniego wirażu. Polka ze startu wyszła pierwsza, prowadziła cały czas, aż wywróciła się na ostatnich metrach i straciła szanse na medal. Do mety dojechała piąta. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Maliszewska spadła na czwartą lokatę.

Pozostali polscy zawodnicy startujący w niedzielę w Szanghaju uplasowali się na dalszych miejscach. Rafał Anikiej nieskutecznie walczył o awans do półfinału w rywalizacji na 1000 metrów. Polak zajął trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale.

W rywalizacji na 500 metrów Patrycja Maliszewska, startująca w tym samym biegu ćwierćfinałowym co jej młodsza siostra Natalia, zajęła piątą lokatę i finalnie zajęła 19. miejsce. Startująca na tym samym dystansie Gabriela Topolska odpadła w ćwierćfinale repasaży, a z kolei Nikola Mazur przebrnęła przez ćwierćfinał repasaży na 1000 metrów, ale w kolejnym biegu zajęła drugą lokatę i została sklasyfikowana na 22. miejscu. U panów Łukasz Kuczyński i Mateusz Krzemiński zatrzymali się na ćwierćfinale repasaży na dystansie 500 metrów, podobnie jak Paweł Adamski na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Zawody w Szanghaju były ostatnimi z cyklu zawodów Pucharu Świata w tym sezonie. Do rywalizacji zawodnicy wrócą w lutym, gdy będą rywalizować w Dreźnie (7-9) i Dordrechcie (14-16). Wcześniej, bo w dniach 24-26 stycznia w węgierskim Debreczynie odbędą się Mistrzostwa Europy.