Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ambitne przedsięwzięcie na UMK. Poszukiwani są studenci z pomysłami

Alicja Cichocka
W programie preinkubacji pomysłów będzie można otrzymać biurko oraz skorzystać z sesji szkoleniowych
W programie preinkubacji pomysłów będzie można otrzymać biurko oraz skorzystać z sesji szkoleniowych Jacek Smarz
Szansa dla studentów i naukowców UMK, którzy chcą ruszyć z własnym biznesem. Uczelnia z Exea Smart Space przygotowuje miejsce, gdzie przyszłe rekiny biznesu mogą stawiać pierwsze kroki.

[break]
W Toruniu jest kilka miejsc, które za kilkaset złotych przyjmą pod skrzydła młodych z pomysłem na pierwszy biznes, tzw. start-up, zapewniając im adres, miejsce do pracy, usługi prawne, czasowo bezpłatną księgowość, dostęp do sal konferencyjnych oraz możliwość czerpania wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu.

Jest w czym wybierać

W dawnych Młynach Richtera przy ul. Łokietka działa miejski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (oferta zaczyna się od 500 zł). Młodą przedsiębiorczość wspiera AIP przy prywatnej Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Za minimum 250 złotych oferuje osobowość prawną, usługi księgowe i obsługę prawną. Najtańsze biurko w Exea Smart Space, inkubatorze dla młodych firm przy ul. Włocławskiej, kosztuje 200 złotych miesięcznie. Zainteresowani mogą liczyć na wsparcie merytoryczne - szkolenia, warsztaty, spotkania z przedstawicielami takich firm jak IBM, Allegro Polska.

Campus dla odważnych

Kolejne miejsce, w którym młodzi przedsiębiorcy będą mogli realizować swoje pomysły - i to zupełnie za darmo - powstaje właśnie na UMK. Nazywa się Startup Campus UMK i jest przeznaczone dla studentów i naukowców z uniwersytetu. Ambicją twórców - Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK oraz Exea Smart Space - jest stworzenie miejsca do realizacji projektów biznesowych, niekoniecznie związanych z komercjalizacją wyników badań.

PRZECZYTAJ:Klęska urodzaju

W programie preinkubacji pomysłów będzie można otrzymać biurko oraz skorzystać z sesji szkoleniowych, np. z zakresu marketingu, modeli biznesowych, poszukiwania grup docelowych dla oferowanych produktów i usług. - Tworząc odpowiednie możliwości także tu, w Toruniu, może powstać zalążek biznesu z tak topowej półki jak Uber czy Skype - mówi Łukasz Ozimek, dyrektor Exea Smart Space, parter Smartup Campus UMK.

Preferowane są pomysły zespołów studentów lub naukowców, program opieki potrwa rok. Co trzy miesiące postępy w realizacji pomysłów będą weryfikowane, kolejne zespoły dostaną szansę wejścia do programu. Pięć pierwszych projektów wyłoni konkurs.

Zgłoszenia są przyjmowane do niedzieli 8 listopada poprzez stronę internetową startupcampus.umk.pl.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska