Angielska dominacja w Europie

W półfinałach piłkarskiej Ligi Mistrzów zagrają trzy angielskie zespoły. Anglia na pewno będzie miała co najmniej jedną drużynę w finale.

Ćwierćfinały udanie przeszły Liverpool FC, Chelsea Londyn, Manchester United i Barcelona.

W 1/4 finału grały ze sobą dwa angielskie kluby - Liverpool z Arsenalem Londyn. Pierwszy mecz na Emirates Stadium zakończył się remisem 1:1, w rewanżu „The Reds” nie dali na Anfield Road szans „Kanonierom” i wygrali z nimi 4:2.

Półfinałowym przeciwnikiem Liverpoolu będzie kolejna angielska drużyna Chelsea Londyn, która wyeliminowała Fenerbahce Stambuł. Wprawdzie po pierwszym spotkaniu w stolicy Turcji zapachniało niespodzianką, bowiem Fenerbahce wygrało przed tygodniem 2:1, ale w rewanżu „The Blues” nie dali szans rywalom znad Bosforu i wygrali 2:0.

<!** reklama>Dwubramkową zaliczkę z wyjazdowego spotkania miał Manchester United, który tydzień temu wygrał w Rzymie z Romą 2:0. Rewanż miał zatem być tylko formalnością i taki też był. Wprawdzie włoski klub stworzył kilka sytuacji, ale efekt za każdym razem był taki, jak w 30. minucie, gdy Deniele de Rossi nie wykorzystał rzutu karnego. Awans przypieczętował w 70. minucie Carlos Tevez, dzięki któremu „Czerwone Diabły” wygrały rewanż 1:0.

Takim samym zwycięstwem może pochwalić się Barcelona, która podejmowała Schalke 04 Gelsenkirchen. W pierwszym meczu hiszpański zespół wygrał na wyjeździe 1:0 i w rewanżu był zdecydowanym faworytem. Po bramce Yaya Toure w 43. minucie „Barca” może świętować awans do półfinału, w którym spotka się z Manchesterem.

Fakty

• Wyniki meczów 1/4 finału LM. Wtorek: Liverpool FC - Arsenal Londyn 4:2 (1:1). Pierwszy mecz - 1:1. Awans - Liverpool. Chelsea Londyn - Fenerbahce Stambuł 2:0 (1:0). Pierwszy mecz - 1:2. Awans - Chelsea.
  • Środa: Manchester United - AS Roma 1:0 (0:0). Pierwszy mecz - 2:0. Awans - Manchester. United. FC Barcelona - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 (1:0). Pierwszy mecz - 1:0. Awans - Barcelona.
  • Pary półfinałowe: Liverpool - Chelsea, Barcelona - Manchester United. Pierwsze mecze odbędą się 22/23 kwietnia, rewanże tydzień później.
  • Finał rozegrany zostanie 21 maja w Moskwie.