4

1 1 połowa

• Koniec! Śląsk wygrywa na wyjeździe z Araratem 4:2. Dziękujemy za uwagę!

• Kartka dla Golli.

• Schwarz ratuje Śląsk wybijając w ostatniej chwili piłkę dogrywaną na środek pola karnego.

• Interwencja na notę Szromnika.

• GOOOOOOL!!! 4:2!! PICH PO RAZ DRUGI!! ZAMKNĄŁ ŚWIETNIE DOŚRODKOWANIE EXPOSITO.

• Pachnie wyrównaniem. W ostatnie chwili wyblokowany strzał Kone sprzed pola karnego.

• Szromnik opóźniał grę i dostał żółtą kartkę.

• BRAMKA DLA ARARATU! MIERZONY STRZAŁ SPRZED POLA KARNEGO ZASKOCZYŁ SZROMNIKA.

• Żółta kartka dla Stigleca.

• Robert Hakobjan za Bravo.

• Petr Schwarz w miejsce Mączyńskiego.

• Cierpi teraz na murawie Mączyński. Mamy kolejną przerwę w grze.

• Stuprocentowa okazja dla Araratu! Jeden z graczy był kompletnie niepilnowany na 10. metrze, ale kropnął nad poprzeczką.

• Bartłomiej Pawłowski zastępuje Janasika.

• Padł na boisko Janasik. Potrzebna pomoc lekarzy.

• Yacouba Silue za Serge'a Deble.

• Igor Stanojević za Dimitrije Pobulicia.

• GOOOOOOL!! 3:1!! PICH ZABAWIŁ SIĘ Z OBROŃCAMI ARARATU, WPADŁ W POLE KARNE I UMIEŚCIŁ PIŁKĘ W SIATCE!

• Świetny, zaskakujący strzał Mączyńskiego z ponad 25 metrów! Z kłopotami broni bramkarz.

• Szymon Lewkot ogląda kartkę.

• Sobota upadając w szesnastce trafił w wychodzącego bramkarza.

• Tym razem z dystansu szczęścia próbował Rafał Makowski i również w sam środek bramki, gdzie czekał ustawiony bramkarz.

• Waldemar Sobota w miejsce Piaseckiego.

• Robert Pich uderzył celnie sprzed pola karnego, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza.

• Dawit Manojan za Alika Arakeljana.

• Razmik Hakobjan zastępuje Edgara Malakjana.

• Ajajaj! W ostatniej chwili Golla wślizgiem powstrzymał pędzącego oko w oko z bramkarzem Kone! Świetna interwencja.

• Poszedł na przebój Patryk Janasik, minął dwóch zawodników, strzelił lewą nogą w sam środek bramki.

• Piasecki był bardzo blisko wyjścia sam na sam, ale nie przepchnął ostatniego obrońcy Araratu.

• Żółta kartka dla Bravo.

• Dośrodkowanie na dalszy słupek Exposito, bramkarz gospodarzy bardzo pasywnie i Piasecki strzałem głową z niemal zerowego kąta zdobywa bramkę na 2:1.

• GOOOOOL!! BŁYSKAWICZNA REAKCJA ŚLĄSKA!! 2:1!! PIASECKI!!

• GOOOOOL!! 1:1!! JUAN BRAVO GŁOWĄ PO RZUCIE ROŻNYM POKONUJE ŹLE WYCHODZĄCEGO SZROMNIKA!!

• Piękny strzał gospodarzy, piłka chyba zmierzała w okienko! Jak długi wyciągnął się jednak Michał Szromnik i wybił na róg.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Przerwa. Śląsk prowadzi, ale nie rozgrywa dobrego meczu. Oby po przerwie dołożył drugą bramkę. Wówczas rewanż stanie się formalnoscią.

• Mączyński odpycha Bravo, który zbliżył się do sfaulowanego Piaseckiego.

• Sędzia doliczył minutę. W akcji gospodarze.

• Szromnik uprzedza nabiegającego Iworyjczyka.

• Znowu groźnie. Śląsk dopuszcza do kolejnej wrzutki z prawej flanki. Wbiegający Arakeljan kopie nad poprzeczką.

• Śląsk chyba zmieni ustawienie po przerwie. Brakuje jednego zawodnika w środku.

• Murawa pozostawia wiele do życzenia. Obie drużyny często wybierają więc proste środki w postaci wrzutek. Róg dla Araratu, a po nim wybicie w aut.

• Na szczęście Śląsk wybija po dośrodkowaniu.

• Deble zwija się z bólu. Będzie okazja na wrzutkę, ale chyba nie na strzał.

• Malakjan też przesadził i dostał zasłużoną kartkę. Ormianie chyba nie skończą tego meczu w jedenastu.

• Seria strzałów Śląska. Makowski nad poprzeczką, wcześniej próba Piaseckiego (w bramkarza).

• Na przewrotkę zdecydował się Exposito. Uderzył bok. Wcześniej Piasecki minął bramkarza, ale był za daleko od bramki i wycofał do kolegi, który wrzutką wprowadził ponownie piłkę do szesnastki.

• Deble też dostał kartkę za faul.

• Kartka dla Kone za faul na Mączyńskim.

ararat

• Śląsku, obudź się! Kolejna akcja przeciwnika i strzał. Bravo jakimś cudem nie trafia do siatki.

• Fantastycznie broni SZROMNIK! Gdyby nie jego interwencja ciałem to mielibyśmy remis.

• Lewkot przerywa akcję Araratu. Dobrze się ustawił przed szesnastką.

• Śląsk próbuje dłużej utrzymać się przy piłce. Nie forsuje tempa.

• Mamy to. Mączyński dośrodkował, Golla odnalazł się w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki. Radość nielicznej, ale fanatycznej grupy kibiców z Wrocławia.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! MAMY BRAMKĘ! Golla na 1:0 po rożnym.

• Jest odpowiedź. Pich w dogodnej sytuacji strzela w bramkarza. Jaka szkoda...

• Uwaga! Znowu kocioł w polu karnym Śląska. Kone przebija się, Deble uderza, ale na szczęście w boczną siatkę.

• Na razie Śląsk bez okazji bramkowej. Na boisku ucierpiał Deble. Chwila przerwy w grze.

• Udane piąstkowanie Szromnika po wrzutce z lewej flanki. Potem bramkarz broni celny strzał z drugiej flanki.

• Do Armenii udał się również prezes Śląska. Tymczasem na boisku walka o środek pola.

• Dość mocno wieje.

• Oj! Szromnik trochę się zagapił. Po dośrodkowaniu ze znacznej odległości chyba źle ocenił tor lotu piłki. W porę jednak się zorientował i złapał za pierwszym razem.

• Trener Magiera ogląda mecz na siedząco.

• Wrzutka z lewej strony w pole karne. Wyskakuje Piasecki, ale za nisko. Nie ma strzału głową.

• Grę przez obrońców prowadzi Śląsk. Wzmaga się doping dla Araratu.

• Strata Śląska, ale bez konsekwencji. Za mocne podanie w kierunku Kone. Aut.

• Sędzia dał znak. Od początku gospodarze. Pojawiło się słońce.

• Ararat w czerwonym komplecie strojów, Śląsk na biało. Trwa przywitanie kapitanów, czyli Mkojana i Mączyńskiego.

• Pomimo znacznej odległości delegacja kibiców Śląska jest obecna na stadionie. - WKS, WKS! - usłyszeliśmy z trybun.

• Przypomnijmy, że rywal Śląska w I rundzie ograł drużynę z Węgier, z Nemanją Nikoliciem w składzie.

• Kibice zajmują miejsca na widowni. Nie jest to zbyt liczna publika.

• Trwa rozgrzewka piłkarzy Śląska. W Giumri pochmurnie.

• Wygląda na to, że Śląsk preferować będzie dziś taktykę z licznymi dośrodkowaniami. Najwidoczniej murawa na stadionie w Giumri nie jest w zadowalającym stanie, by wymieniać masę podań po ziemi.

• Ławka rezerwowych Śląska: Putnocky, Bejger, Poprawa, Verdasca, Schwarz, Praszelik, Bergier, Pawłowski, Sobota.

• Trener Magiera zaskoczył składem. Z rozpiski wynika, że stawia na ustawienie 4-4-2. W ataku zobaczymy duet Exposito - Piasecki. Szansę od początku dostają m.in. Pich oraz Stiglec.

• Śląsk kontynuuje przygodę z eliminacjami Ligi Konferencji. O godz. 15 czasu polskiego (a 17 czasu lokalnego) zagra Araratem Erywań. W Armenii niecałe 30 stopni Celsjusza. Mecz odbędzie się przeszło 100 kilometrów od stolicy kraju.