0 1 połowa

ŁKS Łódź

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! ŁKS drugim finalistą baraży o Ekstraklasę! Łodzianie zmierzą się z Górnikiem Łęczna, który wyeliminował GKS Tychy po rzutach karnych.

• To już siódma minuta doliczonego czasu gry.

• Ostatkiem sił próbują Arkowcy wyrównać, ale każdy ich strzał jest blokowany lub broniony przez Malarza. Co za oblężenie bramki ŁKS-u!

• Ajjj! To była akcja na 1:1 ! Aleman zagrał do Rosołka, który intuicyjnie uderzył na bliższy słupek i Malarz sparował piłkę na rzut rożny!

• Na ostatnie sekundy meczu pojawi się Marcus Da Silva za Fabiana Hiszpańskiego.

• I kolejna kradzież cennych sekund. Podwójna zmiana w ekipie ŁKS-u. Nawotka i Tosik za Domingueza i Pirulo.

• Koprowski za Rozwandowicza.

• Wolski faulował Siemaszkę i słusznie ogląda kartkę.

• Deja z rzutu wolnego i na raty broni Arkadiusz Malarz!

• Pirulo z faulem taktycznym na Letniowskim.

• Siemaszko w miejsce Luisa Valcarce.

• Aleman uderzał z dystansu po podaniu Rosołka, ale wysoko nad poprzeczką.

• Kontratak łodzian bardzo łatwo zatrzymany przez rywali. Trąbka z prostą stratą.

• Pirulo zabrał piłkę bo błędzie Kasperkiewicza, ale jego wrzutka byłą już niecelna.

• Zmiana w zespole łodzian. Dąbrowski zmienił Klimczaka.

• Bliscy wyrównania gospodarze! Strzał głową Adama Dancha po stałym fragmencie gry i świetnie wybronił to Malarz.

• Najlepiej ułożona noga w zespole łodzian! Pirulo znalazł się z piłką ok. 20 metrów od bramki Daniela Kajzera i przymierzył nie do obrony! Precyzyjny strzał po którym piłka zatrzepotała w siatce. ŁKS na prowadzeniu, ŁKS coraz bliżej finału!

• GOOOOOOOOOL! PIRULO!

• Gra po przerwie nieco się wyrównała. ŁKS częściej zagląda w pole karne Arki, ale nadal brak klarownych sytuacji.

• Letniowski próbował szczęścia z dystansu, ale wysoko nad bramką.

• Uraz Dankowskiego wymaga zmiany. Wolski w jego miejsce.

• Przerwa w grze. Ucierpiał Dankowski.

• Deja uderzał po wrzutce Letniowskiego, ale był to kolejny niecelny strzał.

• Rozwandowicz huknął z rzutu wolnego! Kajzer w ostatniej chwili odbił piłkę do boku.

• Spóźniony był Fabian Hiszpański, który nie trafił w piłkę. Faulował Rozwandowicza.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Doliczone dwie minuty.

• Zawędrowaliśmy pod pole karne Arki. Uderzenie Pirulo zza szesnastki niecelne.

• Za głęboka wrzutka Valcarce z prawego skrzydła i rozpoczną od bramki łodzianie.

• Mamy przerwę w grze, ponieważ Arkadiusz Malarz ucierpiał przy tej interwencji.

• Rosołek bliski szczęścia. Uderzenie głową po dośrodkowaniu Malarz wybija na róg.

• Letniowski popełnia taktyczny faul.

• Pierwsza bardzo groźna akcja gości. Po podaniu w pole karne w sytuacji sam na sam z Kajzerem znalazł się Ricardinho. Górą w tym pojedynku golkiper Arkowców.

• Kasperkiewicz uderza mocno głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka leci nad poprzeczką.

• Dogranie do Rosołka, napastnik Arki dochodzi do sytuacji strzeleckiej, ale zostaje błyskawicznie zablokowany i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Hiszpańskiego zablokowane. Dogrywał mu Letniowski.

• Nieudana akcja Żebrowskiego na lewym skrzydle. Zawodnik Arki szybko stracił futbolówkę.

• Próba z dystansu Domingueza. Pewnie interweniuje Kajzer.

• Pierwszy kwadrans gry za nami. Obydwa zespoły rozpoczęły z animuszem, jednak to Arkowcom udało się do tej pory oddać kilka strzałów oraz uzyskać 2 rzuty rożne. Na razie jednak bez rezultatu.

• Akcję żółto-niebieskich kończy uderzenie z odległości Dei. Piłka powędrowała nad poprzeczkę.

• Po wrzutce z kornera piłka oddaliła się od pola karnego znacznie, Arkowcom nie udało się zachować futbolówki w boisku i od bramki rozpocznie Malarz.

• Piłkarze z Gdyni sugerują, że należał się im rzut karny po zagraniu ręką przez rywala, ale gwizdek arbitra milczy!

• Niecelny strzał z okolic pola karnego w wykonaniu Żebrowskiego. Od bramki rozpocznie Malarz.

• Deja odbiera, zagrywa do Alemana, który traci. I tak to wygląda od ostatnich kilku minut na boisku.

• Nieudane rozegranie piłki do przodu przez Kasperkiewicza i od autu rozpoczną rywale.

• Tym razem Aleman uderzał z linii pola karnego, lecz tuż nad poprzeczką.

• Dobra wrzutka Alemana na Deję, ale pomocnik gospodarzy został zablokowany przez obrońców.

• Od pierwszej minuty ruszyli z atakiem goście. Podanie w pole karne do Ricardinho zostało jednak zablokowane.

• I od razu przechodzimy do Gdyni! Zaczynamy spotkanie Arki z ŁKS-em!

• A jednak! Górnik Łęczna w finale baraży o awans do PKO Ekstraklasy!

• W meczu GKS-u Tychy z Górnikiem Łęczna mamy rzuty karne, a więc całe 120 minut nie mogło wyłonić pierwszego finalistę.

• Jeszcze przed meczem Arka lub ŁKS pozna rywala w finale. O godz. 18:00 zagra bowiem GKS Tychy z Górnikiem Łęczna. Przypomnijmy, że w niedzielę bezpośredni awans uzyskały drużyny Radomiaka Radom i Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

• Trudno wskazać faworyta tego meczu. Zagrają drużyny na zbliżonym poziomie. W ostatniej kolejce Arka wypunktowała Chrobrego Głogów (3:0), zaś ŁKS również na wyjeździe zremisował z GKS Tychy (1:1).

• Trener Ireneusz Mamrot zdążył zaliczyć pracę zarówno w Arce jak i ŁKS, by teraz jako pierwszy... powrócić do ekstraklasy (został ponownie trenerem Jagiellonii Białystok). Arka przebudowała skład w oparciu o piłkarzy Jarosława Kołakowskiego (syn Michał jest właścicielem klubu), z kolei ŁKS jest na finiszu z budową trzech pozostałych trybun. Jeśli chodzi o grę w lidze to obie drużyny radziły sobie ze zmiennym szczęściem.

• Arka przystępuje do baraży jako czwarta siła ligi, ŁKS jako piąta. Miejsce na koniec sezonu miało znaczenie, bo decydowało o tym, kto zostanie gospodarzem półfinału.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Arka Gdynia - ŁKS Łódź!