Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń 88:72. Nokaut w drugiej połowie

PBZaktualizowano
Trener Polskiego Cukru Dejan Mihevc miał powody do zadowolenia tylko w pierwszej kwarcie meczu w Gdyni Andrzej Szkocki
Arka Gdynia pokonała Polski Cukier Toruń 88:72 i wygrała rundę zasadniczą Energa Basket Ligi. A to oznacza, że gdynianie wygrali rundę zasadniczą Energa Basket Ligi. Toruńscy koszykarze mają szansę na drugie miejsce. Zapewnią sobote to nie patrząc na wynik Stelmetu Zielona Góra wygrywając w ostatniej kolejce z Kingiem Szczecin w niedzielę w Toruniu.

Torunianie przystąpili do spotkania już z Cheikhem Mbodjem (powrót po kontuzji) i Michaelem Umehem (nieoczekiwany powrót po zawieszeniu za kłótnię z trenerem Dejanem Mihevcem), ale za to bez Aarona Cela, który skręcił nogę w kostce. Z kolei w zespole gospodarzy zabrakło Filipa Dylewicza i Marcela Ponitki.

W pierwszej kwarcie, zakończonej wynikiem 14:27, torunianie zagrali wręcz koncertowo. Mieli 13 zbiórek (gospodarze o pięć mniej), imponowali skutecznością (stuprocentowy Krzysztof Sulima!) i grą w obronie. Gdynianie z kolei nie grzeszyli celnością rzutów. W drugiej kwarcie jednak nieco się poprawili, z kolei spadła celność rzutów gości, ale nie na tyle, by doszło do wyrównania. Po 20 minutach było 34:43.

Za to o trzeciej i czwartej kwarcie torunianie będą chcieli zapomnieć jak najszybciej. Kompletnie „siadła” skuteczność rzutów i gra w obronie. Efekt był porażający - przed ostatnimi 10 minutami gry Arka prowadziła 65:58! W ostatniej części nie nastąpiła poprawa gry ekipy Mihevca - przegrała 72:88 i przed play off będzie druga lub trzecia.

Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń 88:72 (14:27, 20:16, 31:15, 23:14)
Arka:
J. Florence 18 (5), J. Bostic 14 (1), B. Wołoszyn 8 (2), J. Garbacz 0, R. Upshaw 0 oraz M. Ginyard 16 (2), D. Wyka 13 (3), K. Szubarga 8 (2), A. Łapeta 2, D. Dulkys 9 (3),
Polski Cukier: D. Kulig 16 (2), R. Lowery 14 (2), K. Gruszecki 8 (2), Ł. Wiśniewski 2, C. Mbodj 1 oraz K. Sulima 17 (1), M. Umeh 9, B. Diduszko 5, T. Śnieg 0, P. Karnowski 0

W innych meczach 29. kolejki: TBV Start Lublin - Anwil Włocławek 70:88, Legia Warszawa - GTK Gliwice 84:67, Spójnia Stargard - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 79:88, HydroTruck Radom - Polpharma Starogard Gd. 88:81, Trefl Sopot - King Szczecin 82:88, MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin 93:91; mecz Stelmet Enea BC Zielona Góra - Miasto Szkła Krosno odbędzie się 24 kwietnia o godz. 19.