Aukcje WOŚP 2022. Co oferują politycy, sportowcy i celebryci? Znamy szczegóły

Justyna Wojciechowska-Narloch
Justyna Wojciechowska-Narloch
Popołudnie w Brukseli z Radosławem Sikorskim, spacer po Toruniu z Leszkiem Balcerowiczem, wspólne śpiewanie z Ireną Santor albo wakacje w amerykańskiej rezydencji Marcina Gortata... To wszystko można wylicytować na tegorocznych aukcjach WOŚP. Lista ofert jest bardzo, bardzo długa. My wybraliśmy kilkanaście z nich. Sprawdźcie, co na rzecz orkiestry dają znani Polacy. SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH STRONACH >>>>
Popołudnie w Brukseli z Radosławem Sikorskim, spacer po Toruniu z Leszkiem Balcerowiczem, wspólne śpiewanie z Ireną Santor albo wakacje w amerykańskiej rezydencji Marcina Gortata... To wszystko można wylicytować na tegorocznych aukcjach WOŚP. Lista ofert jest bardzo, bardzo długa. My wybraliśmy kilkanaście z nich. Sprawdźcie, co na rzecz orkiestry dają znani Polacy. SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH STRONACH >>>>
Udostępnij:
Popołudnie w Brukseli z Radosławem Sikorskim, spacer po Toruniu z Leszkiem Balcerowiczem, wspólne śpiewanie z Ireną Santor albo wakacje w amerykańskiej rezydencji Marcina Gortata... To wszystko można wylicytować na tegorocznych aukcjach WOŚP. Lista ofert jest bardzo, bardzo długa. My wybraliśmy kilkanaście z nich. Sprawdźcie, co na rzecz orkiestry dają znani Polacy.

Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

Co można wylicytować na aukcjach WOŚP 2022?

Po raz kolejny Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwróciła się do znanych osób o wsparcie jej działań. I po raz kolejny się nie zawiodła. Na apel odpowiedzieli aktorzy, dziennikarze, muzycy i politycy. Zaoferowali spotkania, wspólne posiłki, spacery, wycieczki, jazdy rowerem czy smażenie kotletów mielonych.

Warto przeczytać

Niektóre propozycje celebrytów osiągają zawrotne ceny. Na przykład wakacje w rezydencji Marcina Gortata w piątek warte były ponad 47 tys. zł, a popołudnie z Radosławem Sikorskim w Brukseli - ponad 30 tys. zł. Przejażdżka rowerem z Magdaleną Cielecką kosztowała 9 tys. zł, a spacer po Toruniu z Leszkiem Balcerowiczem - 8,9 tys. zł.

W naszej galerii można sprawdzić, co na rzecz WOŚP przekazali nasi celebryci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
przekręcony Owsiak
Bloger Matka Kurka po raz kolejny zwrócił uwagę na niepokojące mechanizmy działalności fundacji Jerzego Owsiaka. „Owsiak stworzył gigantyczny biznes rodzinny za publiczne i społeczne pieniądze, wydawane na organizację „Finałów””. –Ratowanie zdrowia i życia dzieci w tej propagandowej i finansowej piramidzie jest ostatnim i najmniej istotnym ogniwem dopiętym na alibi – czytamy na kontrowersje.net.

Jak zauważył bloger Matka Kurka mechanizmy działania i sruktura WOŚP oraz przyległych fundacji może budzić wątpliwości. Według niego kierowane przez Owsiaka organizacje działają tak, by „zebrać jak najwięcej pieniędzy i nie wydawać tak długo jak się da”.

Jak przekazuje, „do dziś nie są rozliczone trzy kolejne „Finały” WOŚP, gdzie zebrano ponad 400 milionów złotych”. Do tego podaje link źródłowy.

– W tej chwili na koncie WOŚP znajduje się około 200 milionów nie wydanych na sprzęt pieniędzy. W tym czasie rosną odsetki w granicach 2-4 milionów, które nigdy nie idą na cele zbiórki, ale na organizację „eventów”” – czytamy.

Jak podaje bloger wydawaniem pieniędzy zebranych przez WOŚP zajmuje się „Złoty Melon” z jednoosobowym zarządem i prezesem Jerzym Owsiakiem.

– Firma ta obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w „konkursach ofert” na zakup sprzętu. W ciągu 10 lat Owsiak jako prezes „Złotego Melona” rozdysponował ponad 90 milionów w „usługach obcych”, dokładnie 90 026 552,79 zł – przekazuje Matka Kurka.

Podaje kwoty oraz załącza skany dokumentów za lata 2008 – 2018.

2008 rok 3 189 459,69 zł,

2009 rok 5019413,93 zł,

2010 rok 5 592 588,25 zł,

2011 rok 7 697 172,83 zł,

2012 rok 10 504 996,55 zł,

2013 rok 9 147 269,5 zł,

2014 rok 9 341 214,17 zł,

2015 rok 9 155 088,69 zł,

2016 rok 11 022 538,72 zł,

2017 rok 14 542 952,05zł,

2018 rok 15 836 397,13 zł.

Jak wskazuje Matka Kurka, większość z tych pieniędzy pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodaje, że rokrocznie WOŚP wypłaca „Złotemu Melonowi” kilka milionów zł na "organizację „Finałów” i drugie tyle na "Przystanki Woodstock"".

Tyle tylko, że "Złoty Melon" niczego nie organizuje, ale zleca usługi innym firmom. Główni i potencjalni wykonawcy usług obcych, to pięć firm rodzinnych Owsiaków, z czego trzy po opisaniu przeze mnie mechanizmów wyciągania kasy z Fundacji WOŚP i "Złotego Melona" zniknęły z Internetu albo zawiesiły działalność – pisze.
G
Gość
Nie zapomnę nigdy, gdy jako młody chłopak, z grupą przyjaciół pojechałem z ciekawości do Jarocina, był rok 1983 lub 84. Zobaczyłem po raz pierwszy J. Owsiaka i Waltera (imię na cześć Świerczewskiego) Chełstowskiego na scenie, gdy się produkowali, a ci wszyscy punkowcy zaczęli ich bluzgać i buczeć i wyzywać od SBckich wtyk. Skąd wiedzieli, że mają do czynienia ze szpiclem i szują, nie wiem. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie. O tym człowieku przypomniałem sobie w 1992 roku, jak ruszał z WOŚP i pomyślałem, że to będzie farsa, ale wtedy niesiony entuzjazmem ludzi również dawałem na dobry cel. Ten chamowaty cwaniak to stworzył, ale i zniszczył swoją pazernością i niejednoznacznością.
O
Owsiak to milicyjny POmiot
Radosław Huget w latach 80. wymyślił Ruch Wolność i Pokój, którego aktywiści odmawiali złożenia przysięgi wojskowej na wierność ZSRR. Odpowiedzią komunistycznego reżimu było stworzenie „alternatywy” posłusznej reżimowi, której twórcą był Jerzy Owsiak. - Jego ojciec był prominentnym milicjantem, pułkownikiem, szefem wydziału śledczego Komendy Głównej i I sekretarzem POP PZPR w Komendzie Głównej. Owsiak był człowiekiem, który wykonywał zadania, funkcjonował w oficjalnych mediach i odstawiał młodzieniaszka – mówi dziś Huget.

Radosław Huget to legenda krakowskiej opozycji, wielokrotnie zamykana w latach 80. za antykomunistyczne manifestacje. W czasie, gdy on i inni członkowie WiP byli zwalczani, reżimowe media próbowały kreować własną „alternatywę”.

- Używali do tego Rozgłośni Harcerskiej, Owsiak funkcjonował jakoś w tych „przekaziorach”. A potem Owsiak przychodził do nas. Gdy robiliśmy już po „okrągłym stole” pikiety pod Sejmem, przychodził i starał się przeciągnąć ludzi na te swoje imprezy, o który było wiadomo, że są sterowane. Był człowiekiem, który wykonywał zadanie i to jest oczywiste

Zdaniem Hugeta, podobną rolę Owsiak odgrywa dziś w czasie WOŚP i letnich festiwali.

- Owsiak kanalizował zbuntowaną młodzież i robi to nadal. Ale nie tylko. Zaprasza ludzi reżimu, takich jak Komorowski i pokazuje: patrzcie, jaki fajny jest. Niby prezydent, a popatrz jaki fajny, bezpośredni, kumpel, wujek Bronek. Możecie wujka poklepać

– żartuje.
Przejdź na stronę główną Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie