Michał Korn

Michał Korn

kierownik/wydawca w dziale online Gazety LubuskiejGazeta LubuskaZielona Góra

32 materiały

Dobry rocznik 89. W dziale online "Gazety Lubuskiej" od 2014 roku. Od stycznia 2020 - menadżer serwisów Nasze Miasto w Lubuskiem, od sierpnia 2021 - kierownik działu online "Gazety Lubuskiej". Interesuję się sportem. Chłonę wszystko w tym segmencie. Jestem kibicem Realu Madryt i Mai Włoszczowskiej. Z radością podchodzę do tematów w obrębie piłki nożnej czy kolarstwa górskiego (MTB, XC) i szosowego.

 

Historia woj. lubuskiego

Uwielbiam sięgać po książki historyczne i wraz z rodziną podróżować po najciekawszych zakamarkach Lubuskiego i innych rejonach Polski. A ponieważ zawsze mam ze sobą aparat i kilka obiektywów, moimi fotorelacjami dzielę się na łamach „Gazety Lubuskiej” i w „Naszym Mieście”. P.S. wiecie, że z Zielonej Góry widać Karkonosze? To nie żart!

 

Nowinki technologiczne, kosmos, nauka

Strefa gamingowa również nie jest mi obca. Dzielę się z Wami nie tylko nowościami z dziedziny gier komputerowych, ale także nowinek technologicznych.

Poza wspomnianymi nowinkami technologicznymi zajmuję się również nauką oraz historią, choć niekoniecznie regionalną. Intrygują mnie wydarzenia, które w szczególny sposób zmieniły bieg historii. 

Piszę nie tylko tym, co dzieje się wokół nas. Moje szczególne zainteresowania kieruję w stronę kosmosu - strefy najbardziej tajemniczej dla człowieka. Skupiam się na oddziaływaniu tego, co znajduje się w przestrzeni kosmicznej na nas i naszą planetę. Śledzę tematykę związaną z podbojem kosmosu i technologiami z tym związanymi. W artykułach, które tworzę, staram się przelać jak najwięcej wiedzy w prosty, zrozumiały sposób.

W moim zasobach znajdują się również poradniki, tematy związane z biznesem, zdrowiem, wszelkiej maści ciekawostkami, interwencje.

 

Wilki w województwie lubuskim

Od 2018 roku sporo czasu poświęcam tematyce wilków w województwie lubuskim. Jeśli czytacie jakiś tekst o tych wyjątkowych drapieżnikach, to niewykluczone, że właśnie ja jestem jego autorem. Moim celem jest pokazanie Czytelnikom, że zwierzęta te, choć mają dziką naturę, wcale nie są takie złe. Piękno tych ssaków fakt, że po latach nieobecności wróciły na Ziemię Lubuską, oraz fotografie z naszego regionu niejako przybliżają i oswajają mieszkańców naszego regionu z tymi drapieżnikami.

 

Nasze Miasto Zielona Góra

Od 1 lutego 2020 mam przyjemność wydawać serwis Zielona Góra Nasze Miasto. To wyzwanie, które podejmuję z uśmiechem na twarzy, choć oczywiście biegającego mnie z aparatem po ulicach miasta możecie obserwować od ładnych kilku lat. W Zielonej Górze mieszkam od 2009 roku. Z małej miejscowości Łagowiec (pow. międzyrzecki) przywiodły mnie tu studia.

 

Kolarstwo górskie i fotografia jednym z wielu hobby

Jestem człowiekiem otwartym i zaangażowanym, posiadających wiele hobby. Kolekcjonuję: płyty muzyczne, gry komputerowe. Jestem miłośnikiem uniwersum Wiedźmina, symulatorów, dobrej kawy, szachów, nauki, kosmosu oraz komputerów - w wolnych chwilach zajmuję się profesjonalnym składaniem (tuningiem) komputerów PC. Pasjonuję się fotografią oraz kolarstwem górskim (MTB i XC), w którym ścigam się amatorsko. Ulubione zawody? Uphill Race w Karpaczu!

Chętnie sięgam po literaturę sensacyjną, thrillery, biografie, albumy muzyczne czy literaturę sportową. Resetuję się spędzając czas z cudowną żoną i synem, bądź oddając się jednemu z zainteresowań. W wolnych chwilach i podczas treningów słucham ulubionej muzyki: Rod Stewart, Queen, Dido, Pink Floyd, Sting, Metallica, klasyki XX wieku (…). Uwielbiam wyzwania.

Nie ma rzeczy, której nie jestem w stanie (prędzej lub później) zrobić. Partyjka szachów przy dobrej kawie? Tego nigdy nie odmawiam! :) Zapraszam do kontaktu!

Rozwiń opis

Najpopularniejsze