Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Awangarda z garażu

Redakcja
Od dziś miłośnicy eksperymentalnej muzyki przez dwa dni będą się mogli zanurzać w gąszczu dźwięków. Rusza trzecia odsłona CoCArt Music Festival.

Od dziś miłośnicy eksperymentalnej muzyki przez dwa dni będą się mogli zanurzać w gąszczu dźwięków. Rusza trzecia odsłona CoCArt Music Festival.

<!** Image 2 align=none alt="Image 168996" sub="Toruński festiwal jest unikalnym przedsięwzięciem na skalę tej części Europy. Umiejętnie łączy nowe trendy we współczesnej muzyce eksperymentalnej - elektronicznej i elektroakustycznej - z wizualnymi projekcjami / Fot. Archiwum">Toruński festiwal muzyczny jest unikalnym przedsięwzięciem na skalę tej części Europy. Umiejętnie łączy nowe trendy we współczesnej muzyce eksperymentalnej - elektronicznej i elektroakustycznej - z wizualnymi projekcjami, które bywają nieodłącznym elementem występu zapraszanego twórcy. Trzecia edycja audiowizualnego CoCArtu opiera się w sporej części na programie z ubiegłego roku, którego z powodu żałoby narodowej nie udało się zrealizować.

<!** reklama>Artyści, którzy zaprezentują się w ciągu najbliższych dni, łączą muzykę, obraz i sztukę performance. Dziś wystąpią: Dave Phillips, Michael Vorfeld, Antonie Chessex, PAS & HATI + Raymond Salvatore Harmon. Jutro zaprezentują się: Asmus Tietchens, O/R - Raymond Salvatore Harmon & Todd Carter, Ove Volquartz & Ray Kaczynski, Philippe Petit, Nemezis, Dave Phillips, Komora A oraz dj Zipo. Na kogo w tym gronie warto zwrócić szczególną uwagę?

Philippe Petit przyjedzie do Torunia z Marsylii. Za pomocą dźwięków próbuje opowiadać historie, będące psychodelicznymi filmami dla uszu. Do budowania swoich abstrakcyjnych kompozycji używa gramofonów i komputerów. Nie uważa siebie za muzyka, najczęściej używa określenie „musical travel agent”.

Z kolei Szwajcar Dave Phillips, który zaprezentuje się na festiwalu dwukrotnie, stawia na pełne rozmachu, artystyczne spektakle dźwiękowo-wizualne. Swoją sztukę określa jako humanimalizm. W swoim muzyczno-fizycznym performance wykorzystuje m.in. głos, ciało, bruityzm, czyli sztukę hałasu, a także punk i metal.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji, koncerty odbędą się w industrialnej scenerii garażu podziemnego CSW w Toruniu. Dziś zaczynają się o godz. 20, a jutro o godz. 18. Odbędzie się także panel dyskusyjny „Nowy odbiorca sztuki we współczesnym uniwersum znaków” oraz specjalny event magazynu „Glissando” zatytułowany „Jak połączyć to, co Pan Bóg rozdzielił?”. Początek w sobotę o godz. 12 w Pokoju z Kuchnią w CSW.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska