AZS UMK przegrał ważny mecz, ale jeszcze ważniejsze spotkanie przed nimi

Paweł Laszkiewicz (nr 16) w meczu z Damy Radę Inowrocław rzucił pięć goli
Paweł Laszkiewicz (nr 16) w meczu z Damy Radę Inowrocław rzucił pięć goli Grzegorz Olkowski
Świetna passa szczypiornistów AZS-u UMK Toruń została przerwana. Nasz trzecioligowec nie wygrał piątego spotkania z rzędu.

Podopieczni Zenona Lewandowskiego ulegli w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego zespołowi Damy Radę Inowrocław 24:26 (10:13).

Spotkanie rozpoczęło się od dwubramkowej przewagi naszego zespołu (2:0, 3:1). Później było już gorzej. W 13. minucie, po golach Mariusza Łukasiewicza i Mateusza Kościń-skiego, goście z Inowrocławia prowadzili już 6:4. Podopieczni Zenona Lewandowskiego próbowali zniwelować straty. Niestety, nie udało się i AZS UMK na przerwę schodził z trzybramkową stratą (10:13).

- Byliśmy mało skuteczni - mówi Krzysztof Baczyński, zawodnik toruńskiej ekipy. - Goście specyficznie grali w defensywie i mieliśmy problemy w grze w ataku pozycyjnym.

Na początku drugiej połowy goście powiększyli swoją przewagę. W 40. minucie było już 19:14 dla Damy Radę.

Warto dodać, że wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Karol Delicat.

Pięciobramkowa przewaga gości utrzymywała się do 50. minuty (24:19). W końcówce spotkania ekipa Zenona Lewandowskiego zmniejszyła straty, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywala 24:26.

Porażka z zespołem Inowrocławia skomplikowała sprawę AZS-owi UMK w walce o drugą lokatę na zakończenie rozgrywek. Podopieczni Zenona Lewandowskiego po tej porażce spadli na trzecie miejsce, wyprzedzeni przez Damy Radę.

Dzisiaj nasi szczypiorniści zagrają ostatnie ligowe spotkanie. Ich wyjazdowym przeciwnikiem będzie triumfator rozgrywek - Iskra Bydgoszcz. Akademicy, aby rywalizację zakończyć na pozycji wicelidera, muszą zremisować. Jeżeli AZS UMK zza miedzy przywiezie punkt, ma wielkie szanse na zaproszenie do gry w drugiej lidze.

- Bydgoszczan można pokonać - kończy Krzysztof Baczyński. - Pokazaliśmy to w meczu przed własną publicznością. Wygraliśmy wtedy 31:28. Jedziemy powalczyć, a ambicji i zaangażowania nam na pewno nie zabraknie.

Początek spotkania w Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 19.30.

AZS UMK Toruń - Damy Radę Inowrocław 24:26 (10:13).

AZS UMK: Rogowski, Szałkowski, Kowalski 1, Gościak 3, Delicat, Solecki 2, Rzymkowski 8, Miloch, Iller, Janiszewski 2, Szabłowski, Baczyński 2, Stanisławski 1, Laszkiewicz 5

W ostatnio rozegranych meczach: Olimp Jeżewo - Alfa99 Strzelno 34:27 (16:11), Damy Radę Inowrocław -MKS II Brodnica 45:-17 (20:7), MKS II Grudziądz - Korona Koronowo 28:36 (14:16), Olimp Jeżewo - Alfa99 Strzelno 34:27 (16:11), MKS II Brodnica - Olimp Jeżewo 10:0 wo.

1. Iskra Bydgoszcz 13 22 382-340

2. Damy Radę Inowrocław 14 17 408-359

3. AZS UMK Toruń 13 17 405-364

4. Korona Koronowo 14 13 436-454

5. MKS II Grudziądz 14 13 392-395

6. Alfa 99 Strzelno 14 11 398-415

7. MKS Brodnica 14 12 406-444

8. Olimp Jeżewo 14 6 380-416