Beniaminek miał przebłyski niezłej gry, ale złej passy nie przerwał [zdjęcia]

Redakcja
Siergiej Kukuszkin (z lewej) zdobył jedną z trzech bramek dla Nesty Miresa w starciu z Polonią Bytom. Torunianie przegrali jednak 3:5 Sławomir Kowalski
Licznik dalej bije - już nie osiem, a dziewięć ostatnich meczów na Tor-Torze przegrali hokeiści Nesty Miresa. Dzisiaj ulegli Polonii Bytom 3:5.

Wtorkową potyczkę torunianie rozpoczęli nieźle, przez kilka minut mieli przewagę, atakowali i oddawali strzały na bramkę przyjezdnych. Gdy jednak bytomianie przebudzili się i postanowili grać pressingiem, gospodarze zaczęli się gubić. Niestety, tracili przy tym bramki po błędach popełnianych przy wyprowadzeniu krążka, po stratach i kontratakach rywali, po nie najlepszych zmianach formacji, a także po pomyłce bramkarza. W połowie meczu przegrywali 0:4.

Czas mijał, a gracze Nesty Miresa nadal razili nieskutecznością. Zmieniło się to dopiero wtedy, gdy w bytomskiej bramce pojawił się drugi golkiper. Pierwszy - młody Czech Filip Landsman - stanowił we wtorek zaporę nie do przejścia. Pięć minut po tym, gdy trener Polonii wprowadził na lód Dominika Krausa, torunianie (po golach Siergieja Kukuszkina i Jewgienija Żylińskiego) przegrywali już tylko 2:4. Uwierzyli przy tym, że są jeszcze w stanie odwrócić losy meczu, ale piąta bramka, stracona w trzeciej tercji, rozwiała te nadzieje.

Ostatecznie beniaminek PHL uległ bytomskiej Polonii 3:5, gdyż minutę przed końcem meczu pierwszego gola w barwach toruńskiego klubu zdobył Jarosław Szarszok.

Rola outsidera rozgrywek oraz kiepskie wyniki osiągane dotąd przez Nestę Mires sprawiały, że kibice rzadko spoglądali na ligową tabelę. Trzeba jednak zauważyć, iż torunianie plasują się na przedostatnim miejscu, a jedyną drużyną, którą wyprzedzają, jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Rywale prezentujący podobny poziom - Naprzód i Zagłębie, punktują natomiast coraz częściej. Szczególnie sosnowiczanie, którzy wygrali cztery z pięciu ostatnich meczów i wyprzedzają Nestę już o 12 punktów!

Nesta Mires Toruń - Polonia Bytom 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
2:5 M. Przygodzki - B. Salamon, M. Słodczyk (51.43),
3:5 J. Szarszok - J. Dołęga (58.47, w przew.)

Nesta Mires: Plaskiewicz; Huzarski - Zacharenko, Żyliński - Lidtke, Skólmowski - Chrzanowski; Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Kasztanow - Szarszok - Dołęga, Wiśniewski - Kuchnicki - Fraszko, Winiarski - Dzięgiel - Husak

W innych meczach
Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank STS Sanok 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).
Bramka: K. Guzik

Unia Oświęcim - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1). Bramki: L. Vosatko - J. Różański, J. Haverinen, K. Zapała

Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 0:4 (0:3, 0:0, 0:1). Bramki: L. Laszkiewicz, J. Petro, M. Plichta, M. Danieluk

Zagłębie Sosnowiec - SMS U20 Sosnowiec 6:1 (2:0, 3:1, 1:0). Bramki: W. Andriejkiw, T. Kozłowski, J. Jaskólski, N. Markowski, A. Rzehak, A. Stojek - A. Nowak

Zobacz galerię: Nesta Mires Toruń - Polonia Bytom