Beniaminek znów walczył do końca, ale na Tor-Torze nie zdobył jeszcze punktu

Piotr Husak (w jasnej koszulce, przy krążku) zdobył jedną z trzech bramek Nesty
Piotr Husak (w jasnej koszulce, przy krążku) zdobył jedną z trzech bramek Nesty Grzegorz Olkowski
Hokeiści Nesty Miresa strzelili trzy gole w starciu z JKH GKS-em Jastrzębie, ale skuteczność odnaleźli dopiero w trzeciej tercji, gdy... było już po meczu.

Piątkowe spotkanie na Tor-Torze źle rozpoczęło się dla Nesty Miresa. Już w 5. minucie błąd torunian przy wyprowadzeniu krążka z własnej tercji wykorzystał Leszek Laszkiewicz.

Na pierwszą przerwę przyjezdni schodzili jednak z dwiema bramkami przewagi, gdyż Michała Plaskiewicza pokonać zdołał jeszcze Juraj Petro.

Gospodarze rzadko zagrażali bramce jastrzębian. W pierwszej tercji oddali tylko cztery celne strzały, ale na początku drugiej mogli zmienić wynik. Chwilę po faulu na Piotrze Winiarskim sam poszkodowany stanął do rzutu karnego. Przegrał jednak pojedynek z Davidem Zabolotnym.

Ta sytuacja była zapowiedzią bardziej ofensywnej gry Nesty Miresa. Zespół Olega Małaszkiewicza częściej atakował, ale do siatki rywali trafiać zaczął dopiero w trzeciej tercji... gdy jastrzębianie prowadzili już 4:0.

Na gole Piotra Husaka, Jewgienija Żylińskiego oraz Jarosława Dołęgi odpowiedział jeszcze Tomasz Kulas, wicemistrzowie kraju - hokeiści JKH GKS-u - pokonali więc beniaminka Polskiej Hokej Ligi 5:3 i z Tor-Toru wyjechali z kompletem punktów.

Warto dodać, iż w piątek torunianie wystąpili bez Łukasza Zachariasza, który rozwiązał kontrakt z klubem. Tego samego dnia w naszym mieście pojawił się natomiast Białorusin Jewgienij Kasztanow, a w niedzielę dojedzie jeszcze Czech Jarosław Szarszok. Obaj napastnicy starać się będą o angaż w Neście Miresie.

Nesta Mires Toruń - JKH GKS Jastrzębie 3:5 (0:2, 0:1, 3:2).
2:5 J. Żyliński - J. Dzięgiel (47.38),
3:5 J. Dołęga - J. Dzięgiel, K. Kantor (57.47)

Nesta Mires: Plaskiewicz; Kantor - Zacharenko, Lidtke - Żyliński, Kamko - Huzarski, Heyka - Skólmowski; Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Wiśniewski - Kuchnicki - Fraszko, Winiarski - Dzięgiel - Dołęga, Bomastek - Chrzanowski - Husak

W piątek odbyły się też inne spotkania 12. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Oto wyniki:

GKS Tychy - SMS U20 Sosnowiec 8:2 (3:1, 1:0, 4:1). Bramki: M. Łopuski 2, F. Komorski, K. Kalinowski, M. Bryk, A. Bagiński, J. Rzeszutko, D. Majoch - K. Filip, D. Jarosz

Polonia Bytom - Ciarko PBS Bank STS Sanok 5:2 (3:1, 1:0, 1:1).
Bramki: E. Cgojevs 2, B. Salamon, M. Przygodzki, D. Tomeczko - T. I. Dahlman, S. Roberts

Orlik Opole - Unia Oświęcim 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Bramki: M. Cichy - J. Daneczek 2, M. Szewczyk

Zagłębie Sosnowiec - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (0:0, 2:2, 0:1). Bramki: M. Keczkesz, M. Jaros - P. Wronka 2, K. Zapała

Naprzód Janów - Comarch Cracovia 1:7 (1:1, 0:3, 0:3). Bramki: M. Gryc - K. Dziubiński 2, D. Kapica 2, M. Urbanowicz, G. Pasiut, M. Kruczek

Już w niedzielę odbędą się kolejne spotkania na krajowych lodowiskach.

13. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Podhale Nowy Targ - Nesta Mires Toruń (godz. 18), SMS U20 Sosnowiec - Orlik Opole, Unia Oświęcim - Naprzód Janów, Comarch Cracovia - Polonia Bytom, Ciarko PBS Bank STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec, JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy.