Bez porażki w pierwszym turnieju

Zespół AZS-u UMK PBDI wykonał pierwszy krok w kierunku awansu do II ligi mężczyzn. Torunianie zwyciężyli w rozgrywanym w weekend w Piotrkowie Trybunalskim finale strefowym trzecioligowców.

<!** reklama>

W rywalizacji brały udział po dwie najlepsze drużyny z województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.
Podopieczni Macieja Deręgowskiego w pierwszym meczu pokonali ekipę WTK SSA Włocławek 80:69. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Michał Bagaziński, który przez całe spotkanie umiejętnie kierował grą torunian.
- To był dla nas najtrudniejszy mecz - przyznał trener torunian. - Przyjechaliśmy zaledwie czterdzieści pięć minut przez meczem i zagraliśmy niemal z marszu. Rywale byli dużo szybciej i stąd wyrównane trzy kwarty.
W sobotę nasi zawodnicy przypieczętowali awans. Stało się tak dzięki pokonaniu ŁKS-u Łódź 88:67. Tym razem wyróżniającymi się zawodnikami byli Rafał Stolarek (zdobył 30 punktów) i Jakub Bukowski (rzucił 18 punktów, wszystkie zza linii 6,75 m przy bardzo dobrej skuteczności - 6/7 za 3).
W niedzielę nasza ekipa odniosła trzecią wygraną. W pokonanym polu zostawiła gospodarzy turnieju - Piotrcovię aż 93:50.
- Z ŁKS-em męczyliśmy się w zasadzie tylko na początku - dodał Deręgowski. - Później szybko uzyskaliśmy przewagę i już do końca kontrolowaliśmy poczynania na parkiecie. Z kolei w potyczce z Piotrcovią więcej minut otrzymali zmiennicy, którzy bardzo dobrze wywiązali się z zadania.
Warto dodać, że już w pierwszym meczu kontuzji stawu skokowego doznał Tomasz Lipiński.
Awans do dalszej rywalizacji, oprócz ekipy AZS-u UMK PBDI wywalczyli zawodnicy ŁKS-u, którzy w niedzielę, w decydującym meczu, pokonali WTK SSA 80:71. Półfinałowy turniej zaplanowany jest w dniach 5-7 kwietnia.
Oto wyniki torunian: AZS UMK PBDI - WTK SSA 80:69 (19:18, 18:15, 17:17, 26:19), ŁKS - AZS UMK PBDI 67:88 (15:31, 22:20, 18:20, 12:17) i Piotrcovia - AZS UMK PBDI 50:93 (8:27, 17:15, 17:20, 8:31).
W pozostałych meczach: Piotrcovia - ŁKS 43:81, Piotrcovia - WTK 63:86 i ŁKS - WTK 80:71.
Punkty w całym turnieju zdobyli: R. Stolarek 54 (1x3), M. Kondraciuk 54, J. Bukowski 30 (7), M. Bagaziński 24, P. Meszyński 23, S. Murowicki 22 (3), K. Tomczyk 22 (2), P. Derkowski 18 (2), Ł. Kosiński 8, T. Lipiński, M. Pośpiech i R. Szufliński po 2.