Bezpieczne zakupy po nowemu – jak to działa w praktyce? Pytamy Katarzynę Pachucy z CH Bumar

Artykuł sponsorowany
Do sprawy bezpieczeństwa klientów podchodzimy bardzo poważnie. Nie robimy akcji na pokaz – mówi Katarzyna Pachucy, dyrektorka toruńskiego Centrum Handlowego Bumar w naszej rozmowie.
Bezpieczne zakupy po nowemu – jak to działa w praktyce? Pytamy Katarzynę Pachucy z CH Bumar

Przekleństwo „Obyś żył w ciekawych czasach” się ziściło. Pandemia przemodelowała nasze życie, także życie handlu. Ludzie mają obawy, by wychodzić z domów, iść do sklepu… Jakie podjęliście działania, by klient czuł się bezpiecznie?

Od 4 maja działalność wznowiła Galeria Wnętrz AMC oraz stoiska na hali targowej, które dotychczas były objęte zakazem, przy czym konieczne było dostosowanie się do wytycznych odnośnie bezpieczeństwa sanitarnego. Na administratora obiektu oraz właścicieli sklepów nałożono obowiązek stosowania szczególnych środków bezpieczeństwa zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W naszym Centrum wszelkie powierzchnie, z którymi mogą mieć styczność klienci, odkażane są atestowanymi preparatami dezynfekującymi, czyli bakteriobójczymi i wirusobójczymi. W przestrzeniach ogólnodostępnych, takich jak toalety, korytarze, pomieszczenia przechodnie i znajdujące się tam poręcze, przyciski, klamki, są cyklicznie dezynfekowane. Przy wejściach do budynków zostały zainstalowane dozowniki z preparatem do dezynfekcji rąk. Ponadto każdy z prowadzących sklep czy stoisko we własnym zakresie udostępnia także płyn do dezynfekcji, rękawiczki, by klienci mogli czuć się bezpiecznie, a w obrębie swojej przestrzeni handlowej dbają o zabezpieczenie lad, terminali i innych potencjalnych miejsc, z którymi stykają się klienci.

Jednocześnie zauważamy, że sami klienci mają już wypracowane poprawne nawyki, chroniące ich przed wirusem.

Widzimy, że wszyscy starają się dostosować do panujących warunków, by móc w miarę normalnie funkcjonować i realizować najważniejsze potrzeby zakupowe czy usługowe.

Powoli wracamy do normalności?

Początkowo myśleliśmy, że zaraz po „odmrożeniu” handlu nieśmiało pojawi się tylko niewielu klientów, ale okazało się, że było inaczej. Nasi wierni kupujący zaopatrzeni w podstawowe środki ochrony osobistej i nasze środki dezynfekujące pojawili się w naszych progach. Byliśmy miło zaskoczeni tym, że w galerii wnętrz po nowym otwarciu odbywał się prawie taki sam ruch, jak przed zakazem handlu. Jednak nie jest to nadal sytuacja sprzed pandemii. Były to przede wszystkim zakupy celowe.

Bezpieczne zakupy po nowemu – jak to działa w praktyce? Pytamy Katarzynę Pachucy z CH Bumar

Czyli po konkretne rzeczy?

Zdecydowanie tak, byli tylko klienci, którzy przyszli w konkretnym celu, czy to do Galerii Wnętrz AMC, czy to hali targowej w poszukiwaniu konkretnego mebla lub sprzętu. Liczymy na to, że pomału zacznie to się zmieniać, powoli wrócimy do poprzednich przepływów klientów… że znowu pojawią się tacy, którzy dopiero poszukują inspiracji i chcą po prostu samodzielnie sprawdzić ofertę… pospacerować wśród pięknych ekspozycji. Wiemy przecież, że właśnie w taki sposób najłatwiej wyobrazić sobie dany mebel w naszej przestrzeni. Jak na razie koronawirus znacząco ogranicza swobodę konsumencką.

Wzajemna ostrożność w zachowaniu zarówno klientów, jak i pracowników obsługi i sprzedawców, z pewnością pomaga w stopniowym oswajaniu się z nową rzeczywistością handlową.

Zatem z jednej strony odwiedzający was klienci mają własne zabezpieczenia, a z drugiej – najemcy też stosują środki ochrony przeciwwirusowej. Dwustronna ochrona. Zaprasza Pani na bezpieczne zakupy?

Do sprawy bezpieczeństwa podchodzimy bardzo poważnie, nie robimy akcji na pokaz.

Wszystko po to, by zapewnić klientom optymalny komfort dokonywania zakupów. Staramy się jak najlepiej zabezpieczyć klientów i samych siebie przed ewentualnym zakażeniem wirusem.

Na klientów czeka niemalże sto różnych placówek handlowych i usługowych.

Centrum Bumar zapewnia kompleksowe zakupy różnych towarów, w tym także w dużej mierze pochodzących od lokalnych, małych przedsiębiorców. W ten sposób wspieramy lokalny biznes. Wyjaśnię jeszcze, że na razie nieczynne są tylko te placówki, które nie zostały jeszcze otwarte w ramach odmrażania gospodarki.

Kompleksowość zakupów i ich różnorodność to wasza specjalność? Wyróżniacie się tym, że macie w ofercie produkty od lokalnych producentów, produkty rzemieślnicze.

Oferta Centrum Bumar jest różnorodna i wzajemnie uzupełniająca się. W hali targowej Bumaru kupimy na przykład zdrową żywność, odzież polskich producentów, mniejszy sprzęt AGD, różne drobiazgi do domu i całą masę różnych „przydasiów”. U nas można dokonać prostych, spokojnych zakupów, porozmawiać ze sprzedawcami, nawiązać zażyłe relacje. Nasi stali klienci dobrze wiedzą, że po określoną rzecz idą po prostu do przysłowiowej pani Krysi i wcale nie muszą udawać się do wielkich marketów. Gwoli jasności dodam jeszcze, że w otoczeniu biznesu lokalnego działają u nas również popularne sieciówki: Media Expert, Jysk, Rossmann czy Stokrotka. Wszystkie ze sobą zgodnie koegzystują.

Bezpieczne zakupy po nowemu – jak to działa w praktyce? Pytamy Katarzynę Pachucy z CH Bumar

Oferta łączy się i uzupełnia?

Centrum wypracowało swój system działania. Np. na miejscu mamy gabinet weterynaryjny i niedaleko sklep zoologiczny z akcesoriami i zdrową karmą. Oferta jest kompatybilna. Podobnie jest w przypadku stomatologa i apteki, zabiegów beauty i salonu SPA, kosmetyczki i centrum formy. Oferujemy szeroko pojęte usługi, od drobnych aż po specjalistyczne.

Znajdują się tu także placówki bankowe, edukacyjne i punkty gastronomiczne. Dzięki temu klienci hali targowej i innych punktów, robiący drobne zakupy codziennego użytku mogą za chwilę stać się klientami Galerii Wnętrz AMC, która jest usytuowana w tym samym kompleksie. Przepływ klientów pomiędzy różnymi obiektami handlowymi i usługowymi jest korzystny zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. W jednym miejscu można załatwić wiele najistotniejszych spraw w blisko stu placówkach.

Bezpieczne zakupy po nowemu – jak to działa w praktyce? Pytamy Katarzynę Pachucy z CH Bumar

Stanęliście na wysokości zadania.

Działamy bezpiecznie w obecnej sytuacji. Staramy się sprostać wyzwaniom chwili. Nikt nie przewidział kryzysu, z troską wspieramy najemców, byśmy wszyscy wyszli z pandemii obronną ręką.

Na pewno nie będzie łatwo przez najbliższe miesiące, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni i zamierzamy aktywnie zachęcać klientów do odwiedzania naszego Centrum.

Szczególnie w sytuacji zagrożenia powinniśmy się kierować patriotyzmem lokalnym.

Naprawdę w naszym centrum niczego nie brakuje i w miłej atmosferze można zrobić nie tylko podstawowe zakupy, ale także umeblować mieszkanie, wymienić oświetlenie, zadbać o wystrój wnętrza czy zrobić nową aranżację na wiosnę itd. Zatem zapraszam do Bumaru.

Zachowaliście też tradycyjną nazwę dawnej fabryki Bumar. Wykorzystaliście zabytek architektury przemysłowej, nie burząc go, lecz adaptując na potrzeby handlu. To chlubny przypadek świadczący o przywiązaniu i szacunku do lokalnej tradycji.
Duża w tym zasługa Rafała Predenkiewicza, właściciela Arpolu, który w ten sposób podszedł do zabytku, do bogatej historii z połowy XIX wieku. Przypomnijmy, że w tym miejscu działała założona w 1856 r. Fabryka Maszyn i Kotłów, Odlewnia Żelaza i Stali „Born & Schütze”. Później przechodziła różne koleje losu, po drugiej wojnie funkcjonowała jako fabryka maszyn budowlanych Bumar. Tę nazwę zachowaliśmy. Zmieniliśmy jedynie funkcję obiektu. To jego atut.

Bezpieczne zakupy po nowemu – jak to działa w praktyce? Pytamy Katarzynę Pachucy z CH Bumar

Przywrócenie dawnego wyglądu związane było z ogromnym nakładem finansowym poniesionym na adaptację przeprowadzoną zgodnie ze sztuką konserwatorską. Warto wiedzieć, że dawne hale przemysłowe zostały wpisane w 1997 r. do rejestru zabytków i są przykładem najstarszej zachowanej architektury przemysłowej w Toruniu. Oczywiście mówię tu tylko o zachowanej strukturze, gdyż w głębi w części centralnej powstały nowe obiekty, w tym m.in. Galeria Wnętrz AMC.

Warto znać te fakty, by z większą świadomością wspierać przedsiębiorców, którzy skupiają się w tym miejscu i działają w nim od wielu lat. Szczególnie ważne w obliczu jubileuszu.

Ten rok jest dla nas szczególny. Obchodzimy w nim podwójny jubileusz 20-lecia powstania Centrum Bumar i 15-lecia Galerii Wnętrz AMC. Jak będzie wyglądało świętowanie? Sytuacja zmusiła nas do zrewidowania zakresu planowanych atrakcji pod kątem organizacji dużych wydarzeń, więc trudno jeszcze mówić o konkretnej dacie.

Przede wszystkim jubileuszowe obchody muszą się odbyć w bezpiecznym czasie. Teraz po wznowieniu handlu wraz z właścicielami sklepów skupiamy się na programie atrakcyjnych promocji dla klientów. Z pewnością pojawią się także konkursy. Dlatego zachęcam do śledzenia informacji chociażby na naszym Fb.

Bezpieczne zakupy po nowemu – jak to działa w praktyce? Pytamy Katarzynę Pachucy z CH Bumar
Dodaj ogłoszenie