Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dziecka w Toruniu. Gdzie konkretnie?

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Udostępnij:
Co robić, gdy dziecko lub nastolatek jest w kryzysie? Gdzie szukać wsparcia psychologa, terapeuty? W Toruniu jest kilka możliwości. Nie wszyscy wiedzą, że na NFZ skorzystać można z pomocy profesjonalistów np. w ośrodku Remedis.

Zobacz wideo: Pandemia przybiera na sile. Coraz więcej zgonów chorych na COVID-19

Spis treści

Dziecko jest w psychicznym kryzysie. Dokąd po pomoc w Toruniu i nie tylko

W Toruniu w październiku uruchomiony został całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Dyżury przy nim pełnią specjaliści, psychologowie i psychiatrzy na co dzień pracujący z młodymi ludźmi.

  • 516 500 600 – to numer telefonu, pod który młodzi torunianie będą mogli o każdej porze dnia i nocy zadzwonić, by zostać wysłuchanym, uzyskać wsparcie i radę. Telefon czynny jest przez cały tydzień, także w weekendy i w święta, a dyżurują przy nim specjaliści, psychologowie i psychiatrzy na co dzień pracujący z młodymi ludźmi, którzy służą wsparciem i pomocą. Co ważne, jest to telefon anonimowy - dzwoniący nie muszą podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.
  • 116-111 - to ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Telefon działa codziennie - 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • 0-801-140-068 - to "Pomarańczowa linia”. Pomaga rodzinom, w których dzieci piją alkohol. Czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-20:00. [email protected], http://pomaranczowalinia.pl/kontakt
  • 0-800-154-030 - to "Kujawsko – Pomorska Niebieska linia" dla ofiar przemocy w rodzinie. Przy telefonie: pedagog, prawnik, terapeuta. Czynny codziennie: 17.00.-21.00. http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl

Polecamy

Psycholog i terapeuta na NFZ w Remedis

Nie wszyscy torunianie wiedzą o działalności Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Toruniu przy ul. Moniuszki 39, funkcjonującego w ramach NZOZ Remedis, w którym przyjmują psychologowie i psychoterapeuci zajmujący się dziećmi, młodzieżą i rodzinami w zakresie szerokiego spektrum problemów emocjonalnych i psychicznych. Pomoc jest bezpłatna, finansowana przez NFZ.

Oferta obejmuje systematyczny, stały kontakt. Wizyty odbywające się co tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności od rodzaju proponowanego świadczenia. Przyjmowane są zgłoszenia bez skierowania; wystarczy zadzwonić i umówić się do specjalisty. Dziecko jest przyjęte na terapię wyłącznie w towarzystwie i za zgodą rodzica / opiekuna prawnego. Rodzic / opiekun uczestniczy przynajmniej w fazie wstępnej diagnozy, a często również w całym cyklu leczenia. Oferta Ośrodka obejmuje: diagnozę, terapię indywidualną, rodzinną, wsparcie środowiskowe (możliwe wizyty w domu, placówce oświatowej) i jest dostosowywana do danych potrzeb.

Polecamy

Ośrodek dysponuje personelem pracującym z dziećmi w różnym wieku: poniżej 7 r.ż., w wieku szkolnym, aż do 21 r.ż., pod warunkiem uczenia się na poziomie szkoły średniej (nie studentów). W trakcie procesu terapeutycznego współpracujemy z pedagogami, lekarzami, pracownikami socjalnymi, nauczycielami, innymi osobami mającymi kontakt z dzieckiem i rodziną. (Ale, uwaga! W ośrodku nie ma i nie będzie lekarza psychiatry dzieci i młodzieży).

Kontakt: ul. Moniuszki 39, tel. 56 66 00 114, kom. 728 265 345, e-mail: [email protected]

Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR Toruń

To ośrodek z siedzibą przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 80 F. Telefony całodobowe 7 dni w tygodniu: 56-477-00-91 lub 56-477-00-92. Wystarczy zgłosić się osobiście na dyżur lub skontaktować się telefonicznie. Podczas rozmowy z pracownikiem pełniącym dyżur ustalona zostanie forma i zakres pomocy, dostosowana do potrzeb i problemów osoby zainteresowanej. Z pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Torunia. Świadczona jest tutaj specjalistyczna pomoc psychologiczna i prawna rodzinom, które znalazły się w nagłym lub przewlekłym kryzysie, poradnictwo socjalne i inne formy wsparcia.

Zobacz także

Gdy sytuacja tego wymaga - psychiatra

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera, Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, ul. Mickiewicza 24/26, Toruń. Rejestracja: tel. (56) 67-95-812.

Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 27/29, Toruń. Rejestracja: tel. (56) 67-95-732. Psycholog: (56) 67 95 766.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie