MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezwzględne kontrole w całej Polsce. Nie ma wyjątków! Pytają o te rzeczy. Co Ci grozi?

llured
Wideo
od 16 lat
Masz w domu takie urządzenia i uważasz, że nie musisz za to płacić! Jeśli tak, to jesteś w wielkim błędzie. Należy przygotować się na masowe kontrole w mieszkaniach. Kontrolerzy już ruszyli w teren. Kto konkretnie kontroluje i co jest przedmiotem kontroli? Czytaj niżej.

Masz w tomu te urządzenia i nie płacisz za ich używanie?

Każdy z nas korzysta z odbiorników telewizyjnych i radioodbiorników. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nie wystarczy zapłacić w sklepie za urządzenie, aby móc z nich korzystać. Również ich użytkowanie podlega w Polsce opłatom.

Co może grozić za niepłacenie abonamentu RTV?

Pracownicy Poczty Polskiej kontrolują w domach

Poczta Polska jest odpowiedzialna za kontrolowanie, czy w danym lokalu mieszkalnym lub domu jest płacony abonament RTV. Opłaty te są wymagane, ale wiele osób o tym nie wie. Należy przygotować się na kontrole obowiązkowej opłaty. Aby uiścić opłatę należy wejść na stronę Poczty Polskiej.

Polecamy

Jak działają kontrolerzy Poczty Polskiej?

Kontrolerzy działają na terenie całej Polski i są oficjalnie oddelegowani przez Pocztę Polską. Sprawdzają oni aktualność uiszczanych opłat za posiadanie odbiorników radio-telewizyjnych.

>>>Kontrole mają ścisłą procedurę <<<Dotyczą sprawdzenia opłat oraz liczby zarejestrowanych w domu urządzeń. Każde urządzenie powinno być zarejestrowane. Nawet takie, które kupiliśmy niedawno!

Jak się zachować podczas kontroli abonamentu RTV?

Osoba kontrolowana musi podczas kontroli umożliwić kontrolerowi wgląd do rejestru urządzeń RTV albo o przedstawienie dokumentu poświadczającego ich zarejestrowanie.

Więcej WAŻNYCH INFORMACJI dotyczących kontroli znajdziecie w galerii!

Jak informuje Poczta Polska:

Jeżeli stwierdzone zostanie użycie niezarejestrowanego sprzętu radiofonicznego lub telewizyjnego, obowiązuje opłata w wysokości trzydziestokrotności miesięcznej kwoty abonamentu, na dzień stwierdzenia nieprawidłowości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska