Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brama otwarta dla niepełnosprawnych z trzech stron

Mirosława Kruczkiewicz-Siebers
Mirosława Kruczkiewicz-Siebers
Na skwer zwany zieloną bramą starówki od strony ul. Odrodzenia dostaniemy się tylko schodami
Na skwer zwany zieloną bramą starówki od strony ul. Odrodzenia dostaniemy się tylko schodami Jacek Smarz
- Przebudowując skwer między Muzeum Etnograficznym a aleją Solidarności nie pomyślano o ludziach poruszających się na wózkach - mówi Czytelnik.

Torunianin obserwuje prace przy tzw. „zielonej bramie toruńskiej starówki”.

- Niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich nie będą mogli dostać się na skwer od strony ul. Odrodzenia, bo nie ma tam specjalnego wjazdu. Ten sam kłopot będą mieli opiekunowie małych dzieci w wózkach.

- Od strony ul. Odrodzenia rzeczywiście będą tylko schody. Z uwagi na dużą różnicę wysokości terenu nie zaplanowano innego rozwiązania - wyjaśnia rzeczniczka prasowa prezydenta Torunia Magdalena Stremplewska. - Wjazdy dla wózków będą od strony al. Solidarności oraz ulic Wały Gen. Sikorskiego i Uniwersyteckiej.

Z przysłanego nam przez panią rzecznik planu wynika, że wózki będą mogły dostać się na skwer trzema wjazdami od strony węzła przesiadkowego przy al. Solidarności, dwoma od ul. Uniwersyteckiej w pobliżu wejścia do Muzeum Etnograficznego i jednym od Wałów Gen. Sikorskiego vis a vis wejścia do Urzędu Miasta.

Polecamy

Czytelniczkę dojeżdżającą do pracy z Torunia do Brodnicy denerwuje odwoływanie przez „Arrivę” kursów autobusów. Jak mówi torunianka, dotyczy to nie tylko tej trasy. Naliczyła, że w mijającym miesiącu odwołano aż 23 kursy.

- Od 2 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy autobusów „Arriva” - dodaje Czytelniczka. - Nie będzie w nim już na przykład połączenia do Brodnicy o godz. 6.50. Korzystam z niego nie tylko ja, ale i np. młodzież dojeżdżająca do zespołu szkół w Grono-wie.

- Rozkład jazdy konstruujemy biorąc pod uwagę liczbę pasażerów zainteresowanych danym połączeniem. Monito-rujemy to na bieżąco - zapewnia rzeczniczka prasowa spółki „Arriva RP” Joanna Parz-niewska. - Trzeba pamiętać, że nasza firma działa na zasadach komercyjnych, ponosząc ryzyko finansowe. Oczywiście nie można mówić o jakichś granicznych liczbach, poniżej których nie opłaca się uruchamiać kursu, bo to musi być rozpatrywane także w powiązaniu z innymi czynnikami, np. czasem pracy kierowców. Jednak zachęcamy pasażerów, żeby przekazywali nam uwagi i wnioski dotyczące rozkładu jazdy. Zawsze je analizujemy.

Wniosek można posłać tradycyjną pocztą na adres: Arriva, ul. Dąbrowskiego 8/24 87-100 Toruń albo mailowo na [email protected].

Dodajmy, że można też wnioskować do lokalnych samorządów o dofinansowanie danego kursu, jeśli dla przewoźnika jest nierentowny, ale mieszkańcom potrzebny. Jak mówi Joanna Parzniewska, także w województwie kujawsko-pomorskim są samorządy, które takiego „komunikacyjnego” wsparcia udzielają.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska