Bramkarz Górnika Zabrze stał za zadymą na meczu z Piastem?! W czwartek Górnik dowiedział się o 3 punktach WIDEO MONITORING

Tomasz Kuczyński
Zadyma na meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Zadyma na meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze UM Gliwice
Najwyższa Komisja Odwoławcza przy PZPN zajęła się w czwartek sprawą kar Komisji Ligi po przerwanych przez zadymę kibiców derbach Piast Gliwice – Górnik Zabrze w Lotto Ekstraklasie, 3 marca. W kontekście domniemanego udziału w zadymie bramkarza Górnika Zabrze sprawa zyskała nowy wymiar.

Pomijając inne kary, Piast Gliwice, który prowadził do 81. minuty 1:0, dostał walkowera 0:3. Natomiast Górnikowi Zabrze odjęto 3 punkty. Komisja Ligi Ekstraklasy SA argumentowała, że do wyłamania płotu przy murawie i wtargnięcia na boisko kibiców gospodarzy doszło na skutek prowokacji ze strony fanów drużyny z Zabrza. Kibice Górnika powiesili do góry nogami skradzione wcześniej flagi Piasta, a następnie podpalili.

„Działacze klubu z Gliwic dowodzą, że awantura, która doprowadziła do przerwania meczu z Górnikiem, była sprowokowana przez kibiców z Zabrza. Na ich czele miał stać bramkarz zespołu gości Grzegorz Kasprzik” - podał portal sportowefakty.wp.pl.

„Przed czwartkowym posiedzeniem komisji odwoławczej przy PZPN, działacze Piasta Gliwice mają asa w rękawie. Według naszych informacji, ich specjaliści od bezpieczeństwa dokładnie odtworzyli, na podstawie monitoringu, przebieg zdarzeń.
Klub nie chce komentować naszych informacji przed posiedzeniem komisji. Ogranicza się do lakonicznego komunikatu: "Ze względu na błędy proceduralne wnosimy o ponowne rozpatrzenie przez komisję ligi, względnie rozstrzygnięcie wyniku zawodów na boisku. Bądź uznania za przyczynę przerwania meczu zachowania kibiców obu stron" – czytamy na sportowefakty.wp.pl.

Jednak, jak się okazuje, ta sprawa nie wpłynęła na ostateczną decyzję komisji odwoławczej PZPN.

CZYTAJ KONIECZNIE
GÓRNIK ZABRZE ODZYSKAŁ 3 PUNKTY ZA MECZ Z PIASTEM

Według ustaleń portalu na nagraniu widać poruszenie w sektorze Górnika Zabrze, które zaczyna się około 70. minuty.
Jak mówi informator Sportowych Faktów: "zaczynają coś organizować, jest spore poruszenie. Za chwilę znikają wszystkie flagi z sektora i zaczyna się akcja". Co ciekawe, na nagraniach widać bramkarza klubu z Zabrza, Grzegorza Kasprzika, który sprawia wrażenie jakby odgrywał ważną rolę w całej akcji. Przynajmniej to będą starali się sugerować działacze z Gliwic.

Derby Śląska przerwane, potem zakończone. Kibice Górnika spalili flagi Piasta

Zadyma kibiców na meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze WIDEO+...

- Potwierdzam istnienie takiego nagrania, również udział wspomnianej osoby - mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic.

Grzegorz Kasprzik jeszcze niedawno był trzecim bramkarzem Górnika. Po meczu zabrzan we Wrocławiu ze Śląskiem (25 lutego), gdzie wybrał się jako kibic, brał udział bójce na kolejowym przystanku Wrocław Stadion. Był nietrzeźwy. Klub zdecydował o odsunięciu Kasprzika od pierwszego zespołu Górnika.