Brąz dla Smorzewskiego

mro
W Pucharze Polski Seniorów w Skierniewicach brązowy medal w wadze 60 kg wywalczył Łukasz Smorzewski z MKS Olimpijczyk Włocławek.

<!** Image 2 align=none alt="Image 169524" sub="Judocy reprezentujący MKS Olimpijczyk Włocławek po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki kraju Fot. Jarosław Czerwiński">Łukasz Smorzewski po minimalnie przegranej pierwszej walce z Łukaszem Golusem (Czarni Bytom) - zwycięzcą tej kategorii wagowej - w repasażach wygrał trzy walki z: Bartłomiejem Garbacikiem (Wisła Kraków), Dominikiem Chrzanowskim (Ryś Warszawa) i o trzecie miejsce z Marcinem Wydrzyńskim (Czarni Bytom). Potwierdził w ten sposób przynależność do ścisłej krajowej czołówki seniorów w tej kategorii wagowej (w listopadzie 2010 r. wygrał Super Puchar Polski Seniorów w Opolu).

W tej samej kategorii wagowej wystąpił drugi z judoków Olimpijczyka - Dariusz Chełminiak, przygotowujący się do młodzieżowych mistrzostw Polski (broni medalu z 2010 r.), który po pokonaniu przed czasem Patryka Godka (Czarni Bytom) przegrał z finalistą tej kategorii wagowej Arielem Kuśka (Polonia Rybnik) i z przyczyn zdrowotnych został wycofany z walk repasażowych.

<!** reklama>Włocławianie rywalizowali również w XII Otwartych Mistrzostwa Grudziądza Dzieci i Młodzików (tylko w kategorii chłopców). Do zmagań stanęło 260 zawodników z 25 klubów. Młodzi zawodnicy Judo Szczepańska Team (MKS Olimpijczyki UKS Papieżka) wywalczyli siedem medali (trzy złote, cztery brązowe). Po raz kolejny prawdziwą gwiazdą turnieju był Kacper Wróbel, który bezapelacyjnie wygrał wszystkie pojedynki zarówno w kategorii dzieci jak i młodzików.(mro)