• Martin Pospisil 3 (Przemysław Mystkowski 4)
    • Fedor Cernych 3
    • Tomas Prikryl 2
    • Andrzej Trubeha 3 (Jakub Lutostański -)
  • Koniec meczu! Beniaminek zwycięża dzięki karnym i swojemu bramkarzowi! Udany debiut trenera Latala pomimo bardzo nerwowej końcówki.

• Pomocy medycznej wymagali Putiwcew i Pazdan. Stoperzy zderzyli się głowami.

• Totalna walka w polu karnym Termaliki! Pazdan leży, Romanczuk dostaje kartkę, a sędzia odgwizduje wolny dla gospodarzy.

• Jeszcze Grabowski łapie kartkę.

• Termalica nie korzysta na fatalnym wyjściu Alomerovicia. To nie jest debiut marzeń...

• Pod koniec regulaminowego czasu gry kartkę obejrzał również kierownik Jagiellonii.

• termalica

• Sędzia doliczył aż sześć minut.

• W dalszym ciągu atakuje Jagiellonia. Mocno pracuje na to Romanczuk. Kapitan bardzo chce się zrehabilitować za sprokurowanie jedenastki.

• Cernych z kartką. Sędzia doszukał się symulacji.

• I jeszcze Kukułowicz w miejsce Stefanika.

• Zszedł Bezpalec. Za niego Hubinek.

• Putiwcew w końcu z dobrą interwencją. Ale Termalica nie łapie oddechu - dalej atakuje Jagiellonia!

• Romanczuk dzielnie walczy o bramkę. Schodzi Trubeha. Za niego Lutostański.

• Kartka dla Boneckiego za faul.

• Cernych o jakieś dwa metry od prawego słupka. Jagiellonia przejęła inicjatywę. Termalica zgubiona.

• Jak blisko gola wyrównującego! Loska wybija na róg próbę Nasticia.

• Kibice z Białegostoku zebrali się do dopingu. Tymczasem Śpiewak opuszcza boisko. Za niego debiutujący Domgjoni. To obrońca.

• Jagiellonia budzi się za sprawą zmienników. Kolejna akcja, ale tym razem nieudana.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Mystkowski uderza ładnie po długim słupku. Piłkę wystawił mu Bida.

• Loska po raz kolejny staje na wysokości zadania, naprawiając swój błąd, jakim było "wyplucie" piłki. Bardzo dobra interwencja. Uderzał Romanczuk.

• Bezpalec jako pierwszy zawodnik beniaminka otrzymał kartkę.

• Pierwszy strzał Gergela - zablokowany.

• Poobijany Wlazło. Oddaje opaskę i przy aplauzie kibiców schodzi z boiska. Za niego Gergel.

• Już czwarta zmiana w Jagiellonii. Bida za Olszewskiego.

• Piłkarze Jagiellonii sugerują zagranie ręką. Wcześniej jednak sędzia asystent sygnalizuje spalonego.

• i jeszcze Mystkowski w miejsce Pospisila.

• Nastić za Wdowika.

• Seria zmian u gości. Struski za Nalepę.

• Za chwilę zmiana w Jagiellonii. Wejdzie Struski.

• Dlaczego nie ma 3:0?! Termalica wychodzi kontrą dwóch na jednego, ale Stefanik zamiast strzelać to zwolnił i odegrał. Bardzo ważny powrót Pospisila.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Biedrzycki na 2:0. Również pewny strzał - w lewy róg bramkarza. W zasadzie to było kopiuj/wklej z pierwszej połowy.

• Wlazło nie jest w stanie podejść do piłki. Utyka, schodzi do boku. Uderzać będzie Biedrzycki.

• Interweniujący w powietrzu Serb skasował wyskakującego do główki Wlazłę.

• Alomerović ukarany za faul na Wlazło. Obaj ucierpieli.

• RZUT KARNY DLA TERMALIKI! - JUŻ DRUGI W MECZU

• Jakiś problem zdrowotny zgłasza Trubeha.

• Stefanik w okolicach pola karnego. Wrzuca miękko, lecz do nikogo.

• Druga połowa rozpoczęta. Zdaje się, że obie drużyny bez zmian personalnych.

• Koniec pierwszej odsłony. Termalica prowadzi dzięki trafieniu z jedenastki. Wracamy za kwadrans.

• Matysik z kartką. To trzeci ukarany w zespole gości.

• Na spalonym złapany Biedrzycki. Jagiellonia od paru minut bez pomysłu na grę.

• Sędzia doliczył cztery minuty. Tyle trwała analiza VAR.

• Alomerović przeczuł, gdzie będzie zmierzać piłka, ale jej nie chwycił.

• GOOOOOOOOOL! Wlazło po raz szósty z karnego w tym sezonie! Precyzyjny strzał w lewy róg.

• RZUT KARNY DLA TERMALIKI!

• Strasznie to długo trwa, za długo. Wystarczyłoby od razu pobiec do ekranu i podjąć decyzję.

• Trwa narada sędziów. Muszą orzec czy Romanczuk przewinił. Jakubik biegnie do ekranu...

• termalica

• Biedrzycki padł jak rażony piorunem. Chyba przesadził. Gramy dalej?

• Karny czy nie dla Termaliki?! Sędzia czeka na ewentualną podpowiedź VAR.

• Doigrał się Pospisil. Jest żółta kartka dla Czecha.

• Trener Górnika Jan Urban śledzi rywali z perspektywy trybun:

urban

• - Wygramy, wygramy, wygramy! - przekonuje sektor gości. Póki co mecz jest dosyć wyrównany.

• Matysik wybiega za Śpiewakiem na jego połowę. Ostatnią akcję zatrzymał faulem, ale nie na kartkę.

• Kibice Jagiellonii w Niecieczy:

Jaga

• Potężne zamieszanie pod bramką Termaliki! Nie ma gola, bo złe decyzje podjęli Romanczuk i Trubeha. Ostatecznie na spółkę interweniowali Hybs z Loską.

• Fajnie zapowiadała się kontra Jagiellonii. Trubeha ruszył z Prikrylem, ale w decydującym momencie zagrał mu w taki sposób, że sędzia odgwizdał ofsajd. Dobry powrót Stefanika.

• Loska znów wygrywa pojedynek z Trubehą! Tym razem jedną ręką przenosi piłkę po próbie głową z rzutu rożnego.

• Wśród widzow obecny nowy prezes Jagiellonii (wcześniej Arki), Wojciech Pertkiewicz.

• Loska! Bardzo dobra obrona strzału Trubehy.

• Murawa przeszła obowiązkowe o tej porze piaskowanie.

• Biedrzycki znów uprzedza Trubehę. Dobra interwencja po wrzutce Olszewskiego z prawej flanki.

• Sędzia uspokaja Pospisila. Zbyt agresywnie atakuje rywali.

• Tymczasem okazja dla Jagiellonii. Cernych szukał okienka, ale znacznie się pomylił.

• Fanka Termaliki, prywatnie partnerka Romana Gergela: termalica

• Wdowik łapie kartkę. Ratował sytuację, bo po błędzie Olszewskiego Termalica wychodziła z kontratakiem.

• Ważna interwencja Biedrzyckiego. Wdowik podaniem szukał kolegi w polu karnym.

• Nie ma gola dla Termaliki! Po świetnym dograniu Stefanika głową spróbował Bonecki. Obił prawy słupek.

• Grabowski uważa, że jego drużynie należał się rzut rożny. Sędzia jest innego zdania.

• Groźnie, ale bez konsekwencji dla Termaliki. Piłka została wybita - na tzw. "uwolnienie".

• Biedrzycki przewinił na wysokości pola bramkowego. Szansa dla gości na dośrodkowanie z wolnego.

• Śpiewak sfaulował Matysika. Stoper trzyma się za szczękę.

• Póki co grę prowadzą zawodnicy z Białegostoku. Piłka szuka Trubehy.

• Zaczęli gospodarze. Gramy!

• - Zawsze tam, gdzie nasza Jaga gra! - krzyknęli kibice gości.

• Piłkarze wyszli z tunelu. Gospodarze w strojach pomarańczowych, goście na czarno.

• W Niecieczy pochmurno, ale na plusie. Zawody poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik. Na widowni sporo wolnych miejsc.

• Nowak

• W Termalice tak jak w Jagiellonii od początku jeden debiutant - to Hybs, lewy obrońca.

• Poza kadrą beniaminka m.in. Kożulj, Budziłek, Tekijaski czy Mesanović.

• Ławka rezerwowych Termaliki: Pawluczenko, Domgjoni, Wasielewski, Radwański, Gergel, Kocyła, Hubinek, Ambrosiewicz, Kukułowicz.

• Arena zmagań z perspektywy drona:

terma

• Termalica ściągnęła sześciu nowych zawodników i... dwóch trenerów. Sęk w tym, że Michał Probierz od razu odmówił, dlatego na jego miejsce wskoczył Radoslav Latal - w przeszłości trener Piasta Gliwice.

• Jagiellonia ma kłopot z defensywą. Nie zagrają Puerto, Tiru czy Runje. Szansę gry otrzymuje 17-letni Matysik.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Steinbors, Nastić, Tabiś, Wojciechowski, Bida, Mystkowski, Struski, Lutostański, Orpik.

• Jagiellonia znalazła nowego prezesa, trenera, ale nie dyrektora sportowego. Do drużyny na bramkę dołączył jedynie Alomerović z Lechii. Dziś debiutuje.

• Czekaliśmy na nią przeszło 40 dni i jest - Ekstraklasa wraca po długiej, zimowej przerwie. Na początek zabiera nas na wieś, gdzie walczący o utrzymanie beniaminek zagra z dopiero jedenastą Jagiellonią. U gości na ławce trenerskiej debiutuje Piotr Nowak.