Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Budowa Sądu Rejonowego w Toruniu. Inwestycja w końcu ruszyła

Budowa Sądu Rejonowego w Toruniu. Inwestycja w końcu ruszyła

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Główna bryła sądu będzie miała 5-6 pięter. Wnętrze budynku zostanie rozgraniczone na dwie części: dla personelu i ogólnodostępną
1/9
przejdź do galerii

Główna bryła sądu będzie miała 5-6 pięter. Wnętrze budynku zostanie rozgraniczone na dwie części: dla personelu i ogólnodostępną ©Fot. Pracownia Architektonicza AA

- To zaangażowanie posłanki Anny Sobeckiej spowodowało, że budowa Sądu Rejonowego w końcu się rozpocznie - mówi Ryszard Reif, prezes Sądu Rejonowego w Toruniu.
Przekazanie placu budowy nastąpiło w ubiegłym tygodniu. Firma Warbud SA z Warszawy rozpocznie prace przy nowym gmachu Sądu Rejonowego na placu Zwycięstwa najwcześniej we wrześniu.

Zobacz także: Michał Kwiatkowski wygrał etap Tour de Pologne w Bielsku-Białej. Polak umocnił się na pozycji lidera


Spore koszty- Liczyliśmy na to, że zapewnienie finansowania budowie Sądu Rejonowego nastąpi wcześniej.
Jednak nie ukrywamy, że to pomoc lokalnych polityków, a zwłaszcza posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Sobeckiej spowodowała, że inwestycja w końcu ruszyła. Dzięki takim zabiegom powstanie infrastruktura dla mieszkańców oraz poprawi się komfort pracy sędziów - mówi sędzia Ryszard Reif.

Przypomnijmy, że starania o budowę nowej siedziby dla toruńskiej Temidy rozpoczęły się jeszcze w listopadzie 2012 r., kiedy prezydent Torunia i przedstawiciele Sądu Okręgowego podpisali list intencyjny w sprawie „wyrażenia woli współpracy na rzecz budowy nowego obiektu dla Sądu Rejonowego w Toruniu”.

Polecamy: TOP 14 najtańszych mieszkań do kupienia w Toruniu [ZDJĘCIA]Inwestycja przy placu Zwycięstwa będzie kosztowała 137,5 mln zł, a po zakupie dodatkowego sprzętu tj. wyposażenie wnętrz ostateczna cena projektu może wzrosnąć nawet do 150 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z części budżetu państwa, którą dysponuje ministerstwo sprawiedliwości.

Prezes Sądu Rejonowego w Toruniu nie ukrywa jednak, że koszty inwestycji mogą jeszcze się zwiększyć.

- Jest to spora inwestycja. Nie wiadomo, na jakim etapie się zakończy. Nie można wykluczyć, że koszty zwiększą się ze względu na problemy na rynku budownictwa - tłumaczy.W jednym miejscuDotychczasowy główny budynek Sądu Rejonowego znajduje się przy Fosie Staromiejskiej, a jego poszczególne wydziały są rozsiane w różnych miejscach Torunia.

Wewnątrz nowego gmachu na placu Zwycięstwa znajdzie się 12 wydziałów i 40 sal rozpraw. Główna bryła sądu powstanie na planie prostokąta i będzie miała 5-6 kondygnacji. Mniej, bo cztery kondygnacje, liczyć ma sam budynek wejściowy. Projekt zakłada także rozgraniczenie stref ogólnodostępnych i wyłącznie dla sądowego personelu. Oddanie do użytku nowego gmachu Sądu Rejonowego w Toruniu planowane jest za trzy lata.

150 milionów złotych mogą wynieść koszty budowy gmachu Sądu Rejonowego w ToruniuZobacz także: Pogrzeb Kory [ZDJĘCIA] Artystka spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

NowosciTorun

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Żenada

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Dziś mój samochód stojący na oznakowanym parkingu prostopadle do ul. Jagiellońskiej (nie na placu przeznaczonym pod budowę sądu!!) został bezprawnie zastawiony, co uniemożliwiło mi prawidłowy...rozwiń całość

Dziś mój samochód stojący na oznakowanym parkingu prostopadle do ul. Jagiellońskiej (nie na placu przeznaczonym pod budowę sądu!!) został bezprawnie zastawiony, co uniemożliwiło mi prawidłowy wyjazd! Musiałam wyjechać, cofając na chodnik i trawnik, a następnie lawirować po całym placu, by znaleźć otwartą bramkę zostawioną z łaski osobom parkującym na placu. To zachowanie nie do pomyślenia!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tu diabeł mówi dobranoc

jr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

Niepokój mieszkańców budzą podwórka zniszczone przez obce samochody .
Kiedyś były zadbane ... dziś to miejskie klepisko za oknami .
Z wieloletnich doświadczeń przewidują , że będzie gorzej...rozwiń całość

Niepokój mieszkańców budzą podwórka zniszczone przez obce samochody .
Kiedyś były zadbane ... dziś to miejskie klepisko za oknami .
Z wieloletnich doświadczeń przewidują , że będzie gorzej ...
zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo