Budowlane wróciły z dalekiej podróży

Budowlane (od lewej Patrycja Polak i Ewelina Ryznar) awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski Sławomir Kowalski
Podopieczne Nicolii Vettoriego wygrały przegrany mecz! W trzecim secie przegrywały już 20:24, ale obroniły aż pięć meczboli, pozostały w grze o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski i w dalszej części meczu wykorzystały okazję, którą otrzymały. Po emocjonującym spotkaniu triumfowały 3:2!

Siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń kontynuują dobrą passę. Po rewanżu w meczu ligowym z Atomem Treflem Sopot (wygrały 3:0 w minioną niedzielę) tym razem wygrywając 3:2 zrewanżowały się za porażkę w Orlen Lidze ekipie Legionovii Legionowo.

Przy okazji podopieczne Nicoli Vetoriego wywalczyły awans do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski.

Ten zaplanowany jest 1 lutego. Rywalem torunianek będzie Developres SkyRes Rzeszów, który wczoraj po zaciętej walce pokonał w Wieliczce WTS Solną 3:2. Potyczka powinna odbyć się w Arenie Toruń (tego dnia w głównej hali swój mecz rozegra jednak zespół koszykarzy Polskiego Cukru).

Triumfator tej pary awansuje do turnieju finałowego , który zaplanowano 4 (półfinały) i 5 (finał) lutego w Zielonej Górze.

Pod koniec trzeciego seta niewiele wskazywało na sukces torunianek. W pierwszym secie torunianki przegrywały już 3:8 i choć odrobiły straty, to w końcówce skuteczniejsze były gospodynie. Identycznie wyglądał drugi set, choć końcówka była nieco bardziej zacięta. Legionovia od stanu po 23 zdobyła kluczowe dwa punkty.

Gdy w trzeciej odsłonie gospodynie prowadziły już 24:20 wydawało się, że jest już po meczu. Torunianki obroniły jednak pięć meczboli i wygrały!

To wyraźnie uskrzydliło toruński zespół. W kolejnym secie gospodynie trzymały się do stanu 12:13, potem Budowlani odskoczyli na 18:12 i dominowali w każdym elemencie gry.

Podopieczne Nicoli Vettoriego kapitalnie rozpoczęły tie-break. Prowadziły już bowiem 7:2. Dwie przerwy pozwoliły gospodyniom wrócić do gry. Systematycznie odrabiały straty i wyszły nawet na prowadzenie 14:13. Kolejne trzy punkty po błędach rywalek zdobyły jednak torunianki i triumfowały w całym meczu.

Leginovia Legionowo - Giacomini Budowlani Toruń 2:3 (25:18, 25:23, 25:27, 15:25, 14:16)
Legionovia: A. Korabiec (l), A. Rasińska 12, E. Mikołajewska 11, I. Chojnacka 10, A. Grabka 3, M. Bociek 13, K. Alagierska 13, A. Bączyńska 1
Giacomini: S. Wojcieska 10, A. Gancarz 3, M. Paulava 15, G. Jasińska 5, A. Lewandowska 6, P. Polak 15, M. Janik 2, A. Nowak (l), R. Pavan 29, M. Martinez Franchi 1

W innych meczach 1/8 finału Pucharu Polski: MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:18, 25:15), Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:19, 25:14, 25:22), Chemik Police - ŁKS Łódź 3:0 (2511, 25:18, 25:20), Impel Wrocław - BKS Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:18, 25:18), Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16), Solna Wieliczka - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (21:25, 25:22, 19:25, 25:16, 7:15) i Wisła Warszawa - Enea PTPS Piła 3:2 (28:30, 25:19, 27:29, 26:24, 15:11).