Budowlani Toruń mają na razie tylko punkt. W sobotę siatkarki zgarną pełną pulę?

Jeszcze przed sezonem było wiadomo, że drużyna Budowlanych nie będzie miała łatwego zadania w I lidze. Mimo to w ostatniej kolejce wygrana była blisko.

W pierwszych dwóch setach spotkania z SMS-em PZPS I Szczyrk torunianki nie miały wiele do powiedzenia. W kolejnych partiach było już zdecydowanie lepiej, ale tie-break znów należał do rywalek. Mimo to plusem meczu jest dla Budowlanych już samo otwarcie punktowego dorobku - we wcześniejszych trzech meczach zespół wygrał tylko seta. Nie jest tajemnicą, że celem klubu na bieżący sezon jest po prostu utrzymanie w I lidze.

- Jesteśmy zadowoleni, że mamy pierwszy punkt - powiedział trener Damian Zemło. - Poprzednio dziewczyny wygrały jednego seta, a teraz już dwa. Mecz ze Szczyrkiem okazał się trudny, ale kibicom mógł się podobać. Rywalki były świetnie zorganizowane w relacji blok - obrona. Za łatwo odpuściliśmy nasze założenia taktyczne. Zaczęliśmy je realizować dopiero od trzeciego seta i od razu było lepiej.

Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet Enea BC Zielona Góra 92:82. Dziesięciopunktowa różnica nie oddaje różnicy, która faktycznie dzieliła obie drużyny - w pewnym momencie Twarde Pierniki prowadziły już 70:50.To trzecie zwycięstwo torunian w nowym sezonie - nasz zespół jest jak na razie niepokonany przez rywali.W środę Polski Cukier rozpocznie grę w Lidze Mistrzów.Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 92:82 (20:17, 23:16, 24:17, 25:32)Polski Cukier: Kulig 17, Hornsby 16, Weaver 12, Cel 10, Wright 9 oraz Aminu 17, Schenk 6, Ratajczak 5, Perka 0, Grochowski 0POLUB NAS NA FACEBOOKU<center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/NowosciSport" data-width="720" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center> Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista]

Twarde Pierniki wyraźnie lepsze od zielonogórzan. Polski Cuk...

Pozytywnym zaskoczeniem meczu z SMS-em była postawa zaledwie 18-letniej Weroniki Gierszewskiej, która zdobyła piętnaście punktów. - Spotkanie było wyrównane i w naszym zasięgu - powiedziała atakująca toruńskiej drużyny. - W końcówkach brakowało nam pewności siebie. Pojawiały się drobne zawahania i ostatecznie przegrałyśmy. Strasznie chciałyśmy wygrać, ale mamy chociaż jeden punkt.

- Cieszę się, że mam zmiany i mogę z nich korzystać - dodał trener Zemło, który po pierwszych setach konsekwentnie stawiał na wspomnianą Gierszewską. - Nie jest tak, że musiałbym się bać wpuścić kogoś na boisko. Wiem, że dziewczyny są gotowe, ja na nie liczę, a one się odpłacają swoją grą.

W roli kapitan drużyny występuje Daria Dąbrowska, jedna z czterech torunianek, które broniły barw Budowlanych już w poprzednim sezonie. - Mamy nadzieję, że następne mecze będą już wygrane. Uważam, że powoli idziemy do przodu i to już widać po naszej grze. Zaczynamy wygrywać sety i wiemy, że możemy wygrać już także cały mecz. Popełniamy trochę za dużo błędów, ale pierwszy punkt jest bardzo cenny. W meczu ze Szczyrkiem rywalki dobrze odczytywały, gdzie pójdzie atak i blokowały nas na skrzydłach. Od trzeciego seta było już lepiej - powiedziała przyjmująca Budowlanych.

W sobotę o 17 torunianki ponownie zagrają u siebie, tym razem w hali UCS-u. Tego dnia rywalem będą Karpaty Krosno. - W sobotę będziemy chcieli zgarnąć pełną pulę i wygrać ten mecz - zapowiedział trener Damian Zemło.