Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Budowlany boom na lewobrzeżu. Więcej mieszkań na wynajem

Budowlany boom na lewobrzeżu. Więcej mieszkań na wynajem

Alicja Cichocka

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Na lewym brzegu Torunia możemy mówić o boomie budowlanym, który mocno zmieni tamtejszy rynek nieruchomości, na zdjęciu nowe budynki, które powstają przy

Na lewym brzegu Torunia możemy mówić o boomie budowlanym, który mocno zmieni tamtejszy rynek nieruchomości, na zdjęciu nowe budynki, które powstają przy ulicy Strzałowej ©Grzegorz Olkowski

Nie jest łatwo wynająć w Toruniu mieszkanie. Rynkiem rządzą poszukujący, coraz bardziej wymagający i agresywnie negocjujący stawki. Właściciele najmniej atrakcyjnych lokali załamują ręce.
Na lewym brzegu Torunia możemy mówić o boomie budowlanym, który mocno zmieni tamtejszy rynek nieruchomości, na zdjęciu nowe budynki, które powstają przy

Na lewym brzegu Torunia możemy mówić o boomie budowlanym, który mocno zmieni tamtejszy rynek nieruchomości, na zdjęciu nowe budynki, które powstają przy ulicy Strzałowej ©Grzegorz Olkowski

Ostatnie kilka tygodni były żniwami dla pośredników obrotu nieruchomościami. Rynek rozkręcili wracający do miasta studenci, gotowi zapłacić nawet 2 tys. zł (bez czynszu i mediów) za ultraluksusową kawalerkę na osiedlu Sztuk Pięknych, w marmurach, wyposażoną w najlepszej jakości włoski sprzęt domowy. Tacy studenci studiują i pracują, często w firmach rodziców, przyjeżdżają drogimi samochodami, a ich pierwsze pytanie dotyczy miejsca na parkingu podziemnym.
[break]
- Widać mocne rozwarstwienie społeczne, na drugim biegunie są rodzice szukający dla swoich pociech pokoju za maksymalnie 500 zł oraz pary na dorobku, które stać na lokum za 900 zł, góra 1 tys. zł - diagnozuje Weronika Kokot-Cołbecka, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami.
Student szuka dziś mieszkań komfortowo urządzonych, pary - gniazdek gotowych do zamieszkania od zaraz. Wyposażenie w standardzie przypominającym lata 90., czyli sztukowane po rodzinie meble i wysłużona lodówka mocno zbijają cenę. Klient
już to wie, w takich przypadkach agresywnie negocjuje. Właściciele mieszkań szczególnie mniej atrakcyjnych mieszkań mają największy problem ze znalezieniem klienta. Lokali na rynku jest tyle, że są nawet gotowi zrezygnować z zarobku w wakacje, byle tylko mieć pewnego klienta od października.

Ceny za wynajem nieznacznie spadły. 900-1100 złotych trzeba dziś zapłacić za w miarę komfortowo urządzone dwupokojowe mieszkanie blisko centrum (bez czynszu i mediów).
Niewiele mniej trzeba wyłożyć za mieszkanie na Rubinkowie i Skarpie. Przez wysoki czynsz właściciele muszą mocno schodzić z ceny.
Kawalerki są nadal stosunkowo drogie - około 700 złotych za średni standard. Za trzy pokoje trzeba zapłacić od 1200 złotych w górę (w obu przypadkach kwoty podajemy, nie wliczając czynszu i mediów).
Mocno na atrakcyjności zyskuje omijane przez studentów lewobrzeże - głównie przez otwarcie nowego mostu. Atrakcyjnych terenów pod mieszkaniówkę na prawym brzegu brakuje, więc deweloperzy zabudowują Podgórz i Stawki.
Można mówić o boomie budowlanym w tej części miasta. Przybywa też mieszkań na wynajem, ciut tańszych niż po prawej stronie miasta. Według Krzysztofa Butowskiego, licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami, rynek nieruchomości na lewym brzegu Wisły wkrótce czekają zmiany. - Za 2-3 lata w mieszkaniach będzie można wybierać - prognozuje.
Czy przyjdzie moda na mieszkanie po tej stronie Torunia?

Boom na lewobrzeżu
Osiedle Zielone (Stawki), Toruńskie Zawiśle (Stawki), Brzozowa Aleja (Podgórz), budynki przy ul. Iwanowskiej i Witkowskiego. W planach jest osiedle Sosnowy Las (Stawki)

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

warro (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ilu było tych studentów płacących po 2 tysiące? 1,2,3 ? Czas propagandy już dawno minął, no ale do mody weszły artykuły na zamówienie. Trudno wynająć bo ceny w stosunku do tego co przeciętny polak...rozwiń całość

Ilu było tych studentów płacących po 2 tysiące? 1,2,3 ? Czas propagandy już dawno minął, no ale do mody weszły artykuły na zamówienie. Trudno wynająć bo ceny w stosunku do tego co przeciętny polak zarabia są nie do przyjęcia.Jeszcze bardziej nie do przyjęcia są prowizje pośredników nieruchomości. Wszyscy chcą się nachapać,a mieszkania puste stoją miesiącami i latami, taka jest prawda.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo