Bydgoszczanki potrzebują jednego zwycięstwa

Dariusz Łopatka
Siatkarki Budowlanych Synapsy Toruń miały szansę wygrać wyjazdową potyczkę ze wzmocnionymi rezerwami Pałacu. Przegrały jednak po pięciosetowej, wyczerpującej walce.

<!** Image 2 align=none alt="Image 168352" sub="Siatkarki Budowlanych (atakuje Joanna Sobczak) przegrały w Bydgoszczy 2:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają z Pałacem 1:2 Fot. Jacek Smarz">- Dopóki mieliśmy siły, graliśmy jak równy z równym - ocenił sobotnie spotkanie w Bydgoszczy Mariusz Soja, szkoleniowiec Budowlanych. - Żeby prowadzić wyrównaną walkę z rywalkami, dzień po dniu (w piątek torunianki wygrały na własnym parkiecie 3:1 - przyp. red.), musielibyśmy mieć dwanaście dziewczyn w pełnej dyspozycji. Gramy tymczasem siódemką zawodniczek. Im dalej w mecz, tym mieliśmy mniej sił.

W piątym secie torunianki grały na resztkach energii, lecz rywalizację z Pałacem, na ich terenie, mogły zakończyć wcześniej. Po trzech setach prowadziły 2:1, a porażkę w drugiej odsłonie zanotowały na własne życzenie, popełniając w decydujących momentach zbyt wiele niewymuszonych błędów.

<!** reklama>- Dla nas jedynym rozwiązaniem było wygrać ten mecz w trzech setach - dodał Mariusz Soja. - Wiedzieliśmy, że im dłużej będziemy grać, tym z naszym zespołem będzie coraz gorzej. Sztab szkoleniowy Pałacu rotuje składem, wzmocnionym, gdyż ma do dyspozycji zawodniczkę z PlusLigi - Agatę Skibę.

Końcówkę czwartego seta trenerzy Budowlanych poświęcili tymczasem na odpoczynek czołowych zawodniczek. Z parkietu zeszły Agnieszka Sikorska, Dorota Lewandowska oraz Aleksandra Radzikowska, ale ten zabieg nie dał efektu w tie breaku. Torunianki przegrał bowiem decydującego seta 9:15.

Kolejne, czwarte spotkanie odbędzie się dopiero 22 marca, w Bydgoszczy. Jeżeli Budowlane liczą jeszcze na odwrócenie losów rywalizacji półfinałowej, muszą tę potyczkę wygrać.