Było ciężko, ale jest 2:0

Jednego zwycięstwa brakuje zawodnikom SIDEn-u Polskiego Cukru do awansu do finałowej rywalizacji w grupie A II ligi mężczyzn. W weekend torunianie dwa razy pokonali PWiK Piaseczno.

<!** Image 2 align=none alt="Image 169701" sub="Efektownych akcji zarówno w sobotę, jak i w niedzielę nie brakowało. Na zdjęciu wsad Arkadiusza Kobusa Fot. Jacek Smarz">W obu spotkaniach o wygraną było jednak bardzo trudno i losy spotkań rozstrzygały się w końcówce.

Początek sobotniego meczu, to bardzo nierówna gra obu ekip. Torunianie prowadzili 15:5, by po chwili remisować po 15. W drugiej kwarcie było 27:17, ale po dwudziestu minutach znów remis (po 31).

W drugiej połowie koszykarze SIDEn-u niemal cały czas utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie, ale do końca musieli walczyć o wygraną. Zapewne byłoby dużo łatwiej, gdyby trafiali z rzutów wolnych. W sobotę podopieczni Grzegorza Sowińskiego wykorzystali zaledwie 15 z 37 prób.

<!** reklama>- Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa i kreacji gry - powiedział trener SIDEn-u. - Jednocześnie jestem bardzo niezadowolony z katastrofalnej skuteczności z rzutów wolnych, bo to mogło nas kosztować bardzo dużo.

Przed niedzielnym meczem wydawało się, że będzie nieco łatwiej, bowiem w ekipie PWiK zabrakło kontuzjowanych w sobotę Patryka Andresa (zerwane więzadła barkowe) i Wojciecha Bocianowskiego (problemy z dyskiem).

Tymczasem po świetnym początku (33:12 po pierwszej kwarcie), w kolejnych minutach nie było już tak dobrze i rywale systematycznie odrabiali straty. Do remisu doprowadzili pod koniec trzeciej kwarty (po 60). W 33 min. na prowadzeniu 68:66 byli goście, ale końcówka ponownie była lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy odnieśli drugie zwycięstwo w weekend.

W drugiej parze, również z dwoma zwycięstwami, prowadzą koszykarze AZS-u WSGK Kutno. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka w sobotę pokonali SMS Władysławowo 83:55 (16:14, 17:18, 21:9, 29:14), a w niedzielę triumfowali 96:71 (25:18, 23:25, 23:11, 25:17).

I mecz

SIDEn Polski Cukier Toruń - PWiK Piaseczno 71:68 (15:10, 16:21, 22:16, 18:21). SIDEn: P. Lewandowski 18 (2x3), D. Przybyszewski 11 (1), K. Michalski i A. Kobus po 8, D. Janiak 6 oraz T. Lipiński 13 (1), T. Beciński 6, T. Tlałka 1, M. Bagaziński, D. Wójcik i T. Tracz po 0; PWiK: D. Majewski 20 (4), P. Andres 17 (2), D. Zapert 8, A. Paszkiewicz 2, W. Bocianowski 0 oraz R. Pacocha 8, T. Wójcikowski 7 (1), T. Borkowski 4, M. Wojtyński 2, R. Pietrzak 0.

II mecz

SIDEn - PWiK 81:75 (33:12, 13:24, 16:24, 19:15). SIDEn: D. Przybyszewski 16 (1), P. Lewandowski 14 (1), T. Lipiński 13 (1), K. Michalski 13, D. Janiak 4 oraz A. Kobus 11, T. Beciński 6, T. Tlałka 3, W. Pagacz 1, M. Bagaziński 0; PWiK: D. Majewski 13 (4), T. Borkowski i D. Zapert po 12, A. Paszkiewicz 10 (2) i R. Pacocha 4 oraz R. Pietrzak 11 (1), T. Wójcikowski 3 (1), M. Wojtyński 0.
Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Trzeci mecz w sobotę w Piasecznie.