Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Całkiem spore nagrody dla nauczycieli z okazji ich święta

Całkiem spore nagrody dla nauczycieli z okazji ich święta

jwn

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Medale, odznaczenia i przede wszystkim nagrody finansowe otrzymują nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Medale, odznaczenia i przede wszystkim nagrody finansowe otrzymują nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej ©Polska Press

Ponad 1 mln 200 tys. zł dostaną w tym roku nauczyciele w regionie od ministra edukacji, marszałka, kuratora, starosty oraz prezydenta Torunia. Do tego dochodzi jeszcze ponad 700 odznaczeń państwowych i resortowych. Ale te pieniędzy nie dają.
Medale, odznaczenia i przede wszystkim nagrody finansowe otrzymują nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Medale, odznaczenia i przede wszystkim nagrody finansowe otrzymują nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej ©Polska Press

14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej, w tym roku wypada fatalnie. To niedziela, więc żadnego zwolnienia z zajęć nie będzie. Data ta komplikuje także nieco obchody święta przygotowywane w szkołach oraz te oficjalne - organizowane przez państwowe i samorządowe instytucje.

W powiecie toruńskim uroczystości związane ze świętem wystartowały już wczoraj w ZS Muzycznych w Chełmży. Tam nagrody odebrało pięciu nauczycieli wyróżnionych przez starostę toruńskiego. Ich wysokość to 5. 110 zł brutto.

Zobacz także:Dziś nauczyciele w Toruniu świętować będą dwukrotnie. O godz. 11 w Muzeum Etnograficznym rozpoczynają się uroczystości przygotowane przez marszałka.

- W 2018 roku nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd, przyznano 28 nagród w wysokości 3.242 zł brutto każda - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka Piotra Całbeckiego. - Rozstrzygnięty zostanie konkursu „Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji”, gdzie główna nagroda to 10 tys. zł, a dla 17 wyróżnionych osób po 5 tys. zł.

W południe rozpoczynają się miejskie uroczystości. Prezydent zaprosił pedagogów do Dworu Artusa.

- Nagroda prezydenta trafi do 107 osób. Wynosi ona w tym roku 4,5 tys. zł - wyjaśnia Anna Kulbicka-Tondel, rzeczniczka Michała Zaleskiego.

Zobacz również:Nagrody i odznaczenia ministerialne i kuratoryjne wręczone zostaną we wtorek w Ratuszu Staromiejskim.

- W całym województwie w tym roku przyznano 824 nagrody i odznaczenia - mówi Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. - Nagroda Ministra Edukacji Narodowej wynosi 7,5 tys. zł brutto, natomiast kuratora to 4,5 tys. zł brutto. Ich wysokość w stosunku do ubiegłego roku nie uległa zmianie. Z przyznaniem orderu lub odznaczenia nie łączy się żadna gratyfikacja finansowa.

Zobacz też:
Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zawod najwiekszych niesprawiedliwosci

Nauczyciel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Wszystkie dodatki finansowe zależą (pośrednio lub bezpośrednio) od dyrektora. Dyrektorowi najbardziej zależy na swoim stanowisku, wiec daje tym, którzy mu w utrzymaniu stołka pomogą.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo