Celtic wygrał i przedłużył nadzieję

Trzech reprezentantów Polski: Jakub Błaszczykowski, Artur Wichniarek i Łukasz Piszczek, zdobywało bramki spotkaniach 30. kolejki Bundesligi.

Pierwszego gola w rozgrywkach ligi niemieckiej zdobył w ubiegły weekend Jakub Błaszczykowski, który w meczu Borussi Dortmund z Eintrachtem Frankfurt przebywał na boisku 80 minut. Dzięki bramce Polaka Borussia remisowała wyjazdową potyczkę 1:1.

Gole Wichniarka i Piszczka

Z kolei po trafieniach Wichniarka oraz Piszczka Arminia Bielefeld i Hertha Berlin również wywalczyły po jednym punkcie.

<!** reklama>Drużyna z Bielefeldu, dla której Wichniarek zdobył już dziewięć goli w obecnym sezonie, zremisowała z Nuernberg VfL 2:2, a polski napastnik rozegrał pełne 90 minut.

Z kolei Łukasz Piszczek strzelił gola (dla niego było to pierwsze trafienie), który uratował Hercie remis w starciu z ekipą z Hannoveru.

Pierwszą bramkę dla Sheffield Wednesday zdobył także Bartosz Ślusarski. Jego drużyna pokonała w spotkaniu angielskiej Championship Leicester City 3:1, a 26-letni napastnik zdobył gola dającego wyrównanie tuż przed przerwą.

Tymczasem w lidze szkockiej, Celtic z Arturem Borucem między słupkami bramki, wygrał z Rangers 3:2 w derbach Glasgow i przedłużył nadzieje na zdobycie mistrzostwa kraju. W meczu na Hampden Park, który oglądało ponad 58 tys. widzów, Polak stracił bramki w pierwszej połowie, po dwóch rzutach rożnych z lewej strony boiska i strzałach głową Davida Weira oraz Daniela Cousina.

Drugie trafienie w lidze ukraińskiej zanotował natomiast zawodnik Metalista Charków - Seweryn Gancarczyk. Jego drużyna wygrała spotkanie wyjazdowe z Krywbasem Krzywy Róg 3:0, a wynik otworzył właśnie reprezentant Polski.

Inny polski piłkarz Tomasz Gruszczyński zdobył trzy bramki dla Football 1991 Dudelange w wygranym 7:1 meczu luksemburskiej ekstraklasy przeciwko FC Etzella Ettelbruck.

Czerwona kartka Golańskiego

Fatalnie zakończyła się dla Pawła Golańskiego potyczka jego Steauy Bukareszt przeciwko Universitatei Craiova. 26-letni łodzianin, grający jako na pozycji obrońcy, został wyrzucony z boiska w ostatniej minucie tej potyczki za uderzenie rywala (drużyna Polaka wygrała 2:1).