Chaos na Bydgoskiej w Toruniu. Gdzie parking, a gdzie trasa rowerowa?

Adam Mroczek
Adam Mroczek
Zamieszanie z parkowaniem przy ulicach Bydgoskiej i Przybyszewskiego
Zamieszanie z parkowaniem przy ulicach Bydgoskiej i Przybyszewskiego Grzegorz Olkowski/Polska Press
Udostępnij:
Wzdłuż ulicy Bydgoskiej trwa remont, a okoliczni mieszkańcy skarżą się na problemy z niewłaściwym parkowaniem samochodów.

Zobacz wideo: Zimna krew w obliczu ognia. 10-letni bohater z Koronowa odznaczony

Chaos z parkowaniem w okolicach Bydgoskiej i Przybyszewskiego!

- Coś jest nie tak na ulicy Bydgoskiej - sygnalizuje Czytelniczka.

- Chodzi o odcinek między jej skrzyżowaniami ulic Reja i Przybyszewskiego. Przy krawężniku po lewej stronie jezdni wydzielono drogę rowerową. Jest ona oddzielona separatorami od pasa przeznaczonego do parkowania samochodów. Po prawej stronie od niego jest zasadnicza część jezdni. A co jest nie tak? Otóż samochody parkują na drodze rowerowej. Rozumiem, że roboty na Bydgoskiej nie zostały jeszcze zakończone, panuje tam chaos, ale mam obawy, czy ta sytuacja się nie utrzyma. Różne się przecież cuda na drogach dzieją. Może warto zawczasu zadbać o oznakowanie?

Warunki atmosferyczne nie pozwalają na oznakowanie ścieżki rowerowej

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy głównego wykonawcę robót w tamtych okolicach, czyli Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. O to, co usłyszeliśmy od rzeczniczki MZK Sylwii Derengowskiej:

- Od około 10 metrów przed skrzyżowaniem ulicy Reja z ulicą Bydgoską droga rowerowa będzie wyznaczona poprzez wymalowanie znaków poziomych. Zostanie to wykonane dopiero wtedy, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne, które obecnie nie sprzyjają malowaniu. Dalej wyznaczą ją separatory, a następnie, tak jak przed skrzyżowaniem, zostanie wymalowana do wysokości ulicy Przybyszewskiego, gdzie się kończy.

Trzeba też zrozumieć kierowców, którzy przyzwyczajeni są do parkowania w ten sposób i obecnie mogą się jeszcze gubić, nie mając odpowiedniego oznakowania.

Co już zostało zrobione w okolicach Bydgoskiej?

Na ulicy Bydgoskiej został zakończony etap drugi, tj. prace na odcinku od ulicy Reja do miejsca, w którym zaczyna się peron przystankowy przy ulicy Sienkiewicza. Zmodernizowano torowisko i odwodnienie, sieć trakcyjną, wymieniono słupy trakcyjno-oświetleniowe i zainstalowano oszczędne lampy oświetleniowe w technologii LED. Zainstalowano również wyniesione przejścia dla pieszych przy ulicy Przybyszewskiego oraz przy ulicy Kochanowskiego. Poprawiono widoczność na przejściu przy ulicy Kochanowskiego poprzez zainstalowanie słupków uniemożliwiających parkowanie bezpośrednio przed przejściem i za przejściem dla pieszych. Wymieniono sygnalizator świetlny dla tramwajów przy skrzyżowaniu Reja z Bydgoską, a także kable trakcyjne.

Aktualnie trwają prace przy budowie rozjazdu na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Sienkiewicza. Pierwszy etap modernizacji torowiska na odcinku ulicy Bydgoskiej od skrzyżowania z Sienkiewicza do Chopina obejmuje wymianę torowiska i sieci trakcyjnej, budowę odwodnienia, a także wymianę oświetlenia ulicznego na oświetlenie LED. Ponadto wymienione zostaną sygnalizatory świetlne dla tramwajów i pieszych na przejściach przez torowisko, a wzdłuż torowiska wybudowany zostanie światłowód. Co ważne, niemal cały zmodernizowany odcinek od ulicy Reja do Chopina będzie tzw. zielony torowiskiem. Zwykłe torowisko będzie tylko w miejscach przystanków i przejazdów drogowo-torowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie