Spis treści
VOD – popularność, zalety, ale i wady
Serwisy streamingowe VOD, czyli video on demand, są teraz u szczytu popularności w dziedzinie filmów, seriali i innych treści. Powodów tego stanu rzeczy jest przy tym kilka, a wśród nich głównym jest wygoda. Produkcje dostępne w ramach subskrypcji na takich platformach możemy bowiem dowolnie wybierać, a do tego oglądać kiedy gdzie i jak chcemy. To natomiast znaczny postęp w stosunku do kina czy telewizji, gdzie widz musi dostosowywać się do repertuaru i czasów emisji.
Drugim z najważniejszych czynników jest natomiast oferta poszczególnych serwisów VOD, która często uwzględnia treści niedostępne nigdzie indziej. Mowa oczywiście o produkcjach oryginalnych, ale i często takich, które nie są dostępne w danym kraju w innej formie, np. emitowane były na konkretnym kanale amerykańskiej telewizji.
Główną wadą jednak korzystania z platform VOD jest natomiast to, że chcąc mieć dostęp do jak największej gamy ofert, konieczne jest subskrybowanie więcej niż jednego serwisu. To natomiast oznacza spore niekiedy wydatki, a w Polsce najwięcej należy zapłacić za Netflix. Jeśli więc postanowimy tymczasowo lub na stałe zrezygnować z usług tej platformy, możemy to zrobić bez problemu.
Netflix – jak zrezygnować? Łatwo
W przypadku niektórych serwisów streamingowych oferujących filmy, seriale i inne treści nie zawsze warto jest rezygnować z subskrypcji, nawet jeśli tymczasowo nie będziemy ich oglądać. Dlaczego? Cóż, kilka z platform tego typu oferuje bowiem użytkownikom atrakcyjne stawki np. przy rejestracji wraz ze wkroczeniem danego serwisu na rynek w konkretnym kraju.
W przypadku Netflix jednak nie musimy mieć skrupułów, bowiem takich kampanii platforma nie prowadzi, a nawet roczny abonament nie niesie ze sobą profitów w porównaniu do kwoty miesięcznych opłat. Jeśli więc chcemy zrezygnować z Netflixa, możemy to zrobić w każdej chwili i w dodatku zajmie nam to nie więcej, niż dwie minuty. Wystarczy bowiem, że zalogujemy się do Netflix, a następnie:
- Klikniemy ikonę naszego profilu (górny prawy róg),
- Tu z listy wybieramy opcję „Konto”,
- Następnie interesować nas będzie zakładka „Zarządzaj członkostwem”,
- Po przejściu do kolejnego okna na samym dole znajdziemy opcję „Anuluj członkostwo”.
W tym momencie mamy do wyboru dwie opcje. Jeśli zaznaczymy i tym samym potwierdzimy anulowanie w okienku, sprawa będzie właściwie zakończona. Jak więc wspomniałam, zaledwie dwie minuty i po sprawie. Warto jednak pamiętać, że anulowanie subskrypcji Netflix nie jest natychmiastowe i rozpoczyna się od końca opłaconego okresu, która to data wyświetli nam się w trakcie potwierdzenia anulowania planu.
Drugą z możliwości w momencie przejścia do potwierdzenia anulowania korzystania z Netflix jest zmiana na niższy plan – „Zmień plan na xyz”. Oznacza to, że zamiast całkowicie przestać korzystać z usługi amerykańskiego giganta, możemy zmienić swój plan na tańszy, np. ze Standard za 43 zł na Podstawowy za 29 zł miesięcznie. Ewentualnie, w tym momencie możemy zmienić jeszcze zdanie i wycofać się z anulowania korzystając ze znajdującej się na dole opcji „Wróć do oglądania”.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!
Sprawdź też:
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?