Zamknij

nowosci.com.pl

Chore krowy spod Brodnicy. Jest wyrok! Małżeństwo Beata i Sławomir G. z Obórek winne w aferze mięsnej

Sąd Okręgowy w Łodzi przyjął jednak inną kwalifikację prawną. Ustalił, że Piotr M. od 2006 do 2013 roku skupował bydło chore i pourazowe, ubijał je często

x-news - stopklatka; tekst: Małgorzata Oberlan

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [4/6] Poprzednie Następne

Sąd Okręgowy w Łodzi przyjął jednak inną kwalifikację prawną. Ustalił, że Piotr M. od 2006 do 2013 roku skupował bydło chore i pourazowe, ubijał je często nocami, poza obrotem, bez nadzoru lekarzy weterynarzy, nieprawidłowo przechowywał w chłodniach, nierzetelnie ewidencjonował w księgach rachunkowych, a poza tym oszukiwał swoich odbiorców (sprzedawał rzekomo wołowinę, ale było to mięso zafałszowane, np. z koniną).

Z całego biznesu uczynił sobie stałe źródło dochodu. W ten sposób - uznał sąd - biznesmen złamał art. 77 pkt. 1,2,3 i 5 Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych, a także art. 25 pkt. 2a Ustawy o produktach pochodzenia mięsnego. Taka kwalifikacja wiąże się z niższymi karami.

Czytaj też:
Praca w regionie - oferty od 5 tys. zł
Zginęli nim dosięgnęła ich sprawiedliwość
Zarobki w toruńskiej straży miejskiej


- Sławomir G. spod Brodnicy został uznany winnym współdziałania z głównym oskarżonym w zakresie skupu bydła pourazowego i uczynienia z tego źródła dochodu. Poza tym, sąd ukarał go również za złamanie wcześniej wydanego mu zakazu prowadzenia skupu (art. 244 Kk). Działalność gospodarcza w Obórkach, co prawda, zarejestrowana była na jego żonę Beatę, ale był to tylko formalny wybieg. Mężczyzna faktycznie prowadził ten biznes, podejmował decyzje, zarządzał. Co do tego nikt, ani prokuratura, ani sąd, nie miał wątpliwości - zaznacza prokurator Kamil Bednarek.

Źródło: Superwizjer TVN: "Chore bydło kupię" - Przestępczy i lukratywny biznes zabijania chorych krów

zdjęcie ilustracyjne

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy