Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ciężka noc w Toruniu, dwa pożary i jeden fałszywy alarm

Alicja Cichocka-Bielicka
Alicja Cichocka-Bielicka
Pełne ręce roboty miały służby ratunkowe z Torunia ostatniej nocy z soboty na niedzielę
Pełne ręce roboty miały służby ratunkowe z Torunia ostatniej nocy z soboty na niedzielę Polskapress
Straż pożarna i policja w nocy z sobotę na niedzielę miały ręce pełne pracy. Zespoły wyjeżdżały do dwóch pożarów i fałszywego alarmu, który brzmiał jednak bardzo groźnie.

Zaczęło się około północy od pożaru budynku gospodarczego przy ul. Lindego. Dwa zastępy straży pożarnej, które działały na miejscu szybko uprały się z ogniem.

Około godziny 1.30 straż pożarna w Toruniu dostała poważny sygnał o pożarze w Oddziale Archiwum Państwowym przy ul. Idzikowskiego. Sygnał pochodził z monitoringu przeciwpożarowego, który działa w tej instytucji.

- Na miejsce pojechały cztery zastępy straży pożarnej, alarm na szczęście okazał się fałszywy, wygląda na to, że źle zadziałał monitoring pożarowy, to się czasem zdarza – relacjonuje Przemysław Baniecki, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

POLECAMY:
Luksusowe auta w Toruniu: czym jeżdżą mieszkańcy? Zobaczcie!
Osiedla na Jarze: zobacz jak wyglądają wszystkie z nich od środka
Gwara toruńska. Czy znasz znaczenie tych słów?

Tuż przed godziną trzecią w nocy służby ratunkowe dostały telefon, że pali się w zsypie w wieżowcu przy ul. Wojska Polskiego 46.

- Na miejscu okazało się, że ogień pojawił się w pomieszczeniu przy zsypie na czwartym piętrze wieżowca. Zapaliły się wstawione tam worki ze śmieciami. Mieszkańcy własnymi siłami opanowali ogień – jak informuje rzecznik KM PSP w Toruniu, strażacy, którzy przybyli na miejsce dogasili worki i zajęli się wietrzeniem zadymionej klatki schodowej.

Ewakuacja mieszkańców wieżowca na szczęście nie była konieczna.

WARTO ZOBACZYĆ

Zdjęcia Kurta Grimma zna każdy miłośnik dawnego Torunia, chociaż pewnie nie każdy zdawał sobie sprawę z tego, kto jest ich autorem. Toruńskie Muzeum Okręgowe nareszcie wydało album z wyborem zdjęć, jakie znajdują się w muzealnych zbiorach (sporo fotografii Grimma posiada także toruńskie Archiwum Państwowe). Kurt Grimm fotografował Toruń na zlecenie niemieckiego Wydziału Kultury od 1940 do 1944 roku. W albumie opracowanym przez dr Iwonę Markowską znalazło się ponad 200 zdjęć dokumentujących życie miasta, które Grimm skrupulatnie fotografował. Znajdziemy tam m.in. zdjęcia Torunia podczas zimy 1939 /40 r. z odbudowy mostu kolejowego, fotografie propagandowe z Kozackich Gór i Dębowej Góry, zdjęcia z remontu teatru miejskiego, z wizyt niemieckich dygnitarzy i wiele innych. Album otwiera tekst prof. Sylwii Grochowiny o życiu Polaków i Niemców w okupowanym mieście, a kończy nota katalogowa zdjęć Grimma w zbiorach muzeum. W miniony piątek 30 listopada odbyło się spotkanie promocyjne książki "Okupowany Toruń w obiektywie Kurta Grimma".Zobacz też, jak wyglądał przed zburzeniem zamek krzyżacki w Toruniu WIZUALIZACJENowosciTorun

Toruń w obiektywie - pod nazistowską okupacją, II wojna świa...

Zobacz też WIDEO: Flash Info odcinek 30. Przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska